Що загрожує роботодавцям за нелегальних працівників

Суспільство | 11:07, 12.10.2018
 Поділитися

Поділитися в

З нагоди Всесвітнього дня гідної праці соціальні партнери Сумщини обговорили проблеми сучасного працевлаштування, окреслити напрямки боротьби з нелегальною зайнятістю, вказати на першочергові заходи впливу на недобросовісних роботодавців. Про це повідомляють на офіційному порталі Сумської ОДА.

За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Наталії Демченко, у порівнянні з минулим роком кількість застрахованих осіб зросла. Крім того, відбулося зменшення кількості тих, хто отримує винагороду за договорами цивільно-правового характеру, та осіб, які отримували заробітну плату меншу за мінімальну.

Разом з тим, вона наголосила, що в умовах “тіні” на ринку праці страждають не тільки працівники, а й економіка міст, районів та держава в цілому.

Безумовно, бізнес ведуть у неконкурентних умовах. Тягар зі сплати податків та утримання соціального сектору перекладається на плечі доброчесних громадян та підприємств, що сплачують соціальні внески. Унаслідок цього, держава недоотримує колосальний фінансовий ресурс для подальшого фінансування важливих галузей і програм, – зазначила Наталія Демченко.

За її даними, наразі в області 10 працюючих утримує 14 пенсіонерів. Унаслідок неналежного оформлення трудових відносин роботодавцями кожен пенсіонер щомісяця втрачає можливість додатково отримувати біля 900 гривень до своєї пенсії. Тож посадовиця закликала усіх громадян, які працюють, контролювати своїх роботодавців, повідомляти про порушення власних трудових прав через телефони довіри та спеціальні веб-ресурси.

У разі виявлення працівників, які оформлені з порушенням вимог трудового законодавства, до роботодавця застосують штрафні санкції у розмірі 30 мінімальних заробітних плат. За її словами, понад 50 відсотків опитаних безробітних зазначили, що до звернення до служби зайнятості більш ніж пів року працювали без належного оформлення трудових відносин, – повідомила начальник відділу Управління Держпраці у Сумській області Вікторія Чортенко.

Задля боротьби з “тіньовою” зайнятістю цьогоріч Кабміном прийнято розпорядження від 05 вересня 2018 р. № 649-р. Згідно з документом, починаючи з 5 жовтня цього року боротьба з нелегальним працевлаштуванням переходить в активну фазу. Відтепер, у разі порушення законодавства про працю, до роботодавців застосовуватимуть більш суворі заходи.

У діючому законодавстві передбачено, що особи, які здійснюють підприємницьку діяльність, мають зареєструватися як приватні підприємці. В іншому випадку, відповідні органи: фіскальна служба, Нацполіція можуть скласти адмінпротокол за здійснення системної підприємницької діяльності без державної реєстрації, – пояснила начальник управління Головного управління Державної фіскальної служби у Сумській області Наталія Мірошнікова.

Потім документ направляється до суду для винесення штрафних санкцій. Сума адміністративного стягнення може складати від 17 до 34 тисяч гривень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: