Що таке перфоратор, для чого він потрібен і як його вибрати
Поділитися в
Копіювати посилання

Незначні обсяги роботи або бажання заощадити змушують власників житла робити ремонт у власній оселі самостійно. А оскільки жодне будівництво не обходиться без свердління, то виникає потреба в якісному інструменті для цієї цілі. Звісно, придбати будь-що для будівництва в магазинах України та Конотопа зокрема не проблема, але постає питання, що саме вибрати – ударний дриль чи перфоратор, і якщо перфоратор, то який.
Чим відрізняється ударний дриль від перфоратора
Треба одразу зазначити, що з більшістю робіт може впоратися й ударний дриль. Однак у деяких випадках, наприклад, щоб просвердлити з десяток отворів у твердому бетоні, доцільніше використовувати перфоратор. Адже він, на відміну від дриля, саме для цього і призначений, тож працює продуктивніше і не виходить з ладу. Вся справа в особливостях конструкції цих інструментів.
- У дрилях використовується обертовий механізм, обладнаний двома зубчастими дисками, що в положенні удар/свердління чіпляються один за одного й забезпечують ударну дію під час свердління.
- Перфоратори обладнані більш потужним механізмом, в основі якого поршень, що приводиться в дію механікою або, частіше, пневматикою. Саме він і завдає удару, що передається на свердло або биту.
Відповідно, при роботі з дрилем майстру, щоб пробити тверду стіну (цегла, бетон), доводиться тиснути на нього, в той час як перфоратор завдає удари сам.
Що обрати
Відповідь на це запитання надзвичайно проста – в господарстві повинен бути і дриль, і перфоратор, оскільки вони призначені для виконання різних робіт.
- Свердління отворів у дереві, монтаж каркасів з металічного профілю, перемішування фарби та будівельного клею – це все задачі для дриля. Виконувати їх перфоратором, по-перше, незручно, а по-друге, вони можуть вивести пристрій з ладу.
- Биття штроб під електрику та водопровід, свердління бетону, зняття старої кладки зі стін та стяжки з підлоги – ці роботи виконуються виключно перфоратором, якщо, звичайно, ви не хочете кожен тиждень купувати новий дриль.
Який перфоратор вибрати
Обираючи перфоратор, слід зорієнтуватися на власні потреби та співвіднести їх з технічними характеристиками інструменту, основними з яких є три.
Розташування двигуна:
- вертикальне – перфоратори такого виду компактні й мають гарний баланс, проте, як правило, важкуваті;
- горизонтальне – прилади мають меншу вагу, але через довжину ними може бути незручно працювати в тісному приміщенні.
Потужність:
- 400-500 Вт – підходить для невеликих обсягів робіт, як то свердління отворів під дюбелі, демонтаж плитки зі стін тощо;
- 700-1000 Вт – зробити штроби, вирізати місце під розетки, пробити отвір великого діаметру;
- більш як 1000 Вт – зазвичай використовуються для демонтажу стін та перегородок, зняття стяжки, тобто у якості відбійного молотка.
Спосіб живлення:
- від мережі – класичний варіант, надійність якого перевірена часом, єдиний недолік, це потреба в електричній мережі та подовжувачах;
- від акумулятора – такі моделі майже не поступаються технічними характеристиками попереднім і дозволяють працювати практично у будь-яких умовах, проте коштують дорожче.
Що стосується марки, то тут все залежить від особистих уподобань. Найбільш надійними вважаються інструменти брендів Makita, DeWalt,Black&Decker, а, наприклад, словосполучення перфоратор Бош – взагалі стало для цього інструменту прозивним.
Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Реклама