Що потрібно знати про конотопські вишиванки? + ВІДЕО

Суспільство | 19:29, 17.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

Напередодні Всесвітнього дня вишиванки для інвалідів Українського товариства глухих, членів клубу «Зустріч» центральної міської бібліотеки ім. С. І. Пономарьова була проведена година українознавства «Дивосвіт української вишиванки».

У рамках заходу була розгорнута виставка-експозиція «Неначе долю хрестиком вела», на якій були презентовані  вишиті хрестиком та гладдю жіночі сорочки, як сучасні, так і тих, що дісталися у спадок від бабусь та прабабусь і до цього цього часу зберігалися як сімейні реліквії.

Бібліотекарі розповіли присутнім про історію народної вишивки, різноманітність орнаментів, крою, технік та засобів вишивання сорочок. Доповнила розповідь відео-презентація «Вишивана Україна» підготовлена працівниками бібліотеки, яка відображає особливості вишиванок різних регіонів України – від заходу до сходу.

А от чому вишиванку називають “генетичним кодом нації ” та чим особливе національне вбрання від конотопських майстринь, дивіться у історичному екскурсі  від молодшого наукового співробітника Конотопського краєзнавчого  музею ім.Лазаревського Ніни Несвідоміної. Його напередодні Дня вишиванки підготували  журналісти ТРО “Кон-Такт”.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: