Що планують облаштувати у німецькому бункері у Конотопі + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Занедбаний підвал на території Конотопського музею авіації, який відкопали активісти, виявився німецьким бункером 1943 року. Скоро розпочнеться його реконструкція, повідомили на сторінці Конотопського краєзнавчого музею у Фейсбуці.

Така військова локація — рідкість. Схожий бункер до сьогодні зберігся лише у російському Калінінграді, ще кілька є у Франції та Нідерландах.

Історичну цінність приміщення першим розгледів краєзнавець Олександр Акуліч. У 2017 активіст розробив детальний проект відновлення бункеру, який ухвалили на сесії міської ради. Проте кошти виділили тільки в кінці 2018 року, коли прийняли міський бюджет.

Уже замовили й отримали матеріали. Також замовили дерев’яні меблі за автентичним німецькими кресленнями. Нещодавно забрали вже готові, — говорить Олександр Акуліч.

За словами історика, роботи у бункері розпочнуться наприкінці березня, коли приїде основна частина учасників проекту.

Земля розмерзнеться і можна буде проводити роботи по прокладці електрокабелю і установки щитової, щоб користуватися всередині будівельними електроприладами, — пояснив краєзнавець.

Олександр Акуліч розповів, що реконструкцією займатимуться ентузіасти — це люди, яким цікаво долучитись до подібного проекту. Серед них — друзі та знайомі краєзнавця, школярі.

За задумом бункер має стати музеєм із кількома виставковими залами-кімнатами. Відтворять військовий побут німецьких солдатів під час окупації 1941-1943 років. Буде експозиція, присвячена Конотопському аеродрому — створення на початку XX століття, доля у Першій Світовій Війні, Перших визвольних змаганнях, його розбудова у 30-х роках. Також планують охопити історію аеродрому під час Другої Світової Війни.

Як зазначив автор проекту, намагатимуться описати події і з радянської, і з німецької позицій в повній мірі.

Експонати візьмуть із фондів Конотопського краєзнавчого музею. Їх раніше не представляли на огляд загалу. Також в експозиції увійдуть речі з особистої колекції Олександра Акуліча. Наразі шукають можливість купити копії німецької уніформи.

Конкретної дати відкриття бункера ще немає. Проте, плануємо закінчити роботи до Дня міста — 6 вересня, — розповів краєзнавець.

Джерело сайт Konotot.CITY

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: