Рятувальники нагадали аграріям Конотопщини правила пожежної безпеки під час збирання зернових + ФОТО

Безпека, ВАЖЛИВО!, ДСНС | 09:51, 18.07.2020
 Поділитися

Поділитися в

Щоб уберегти врожай від імовірних пожеж, 17 липня фахівці ДСНС Конотопського міськрайонного відділу провели об’їзд полів ранніх зернових культур, на яких проводилося збирання врожаю, та поспілкувалися з працівниками сільгосппідприємств Конотопського району.

Гарним прикладом для наслідування під час цього рейду були відзначені відповідальні господарі підприємств ТОВ «Ранок – Гамаліївка», ТОВ «БІО ЛАТ», ТОВ «Дубов’язівський елеватор», які продемонстрували, як має бути організований процес збирання, зберігання та переробки зернових.

Окрему увагу співробітники Служби порятунку приділили необхідності чергування добровільних пожежних дружин, наявності первинних засобів пожежогасіння, перевірці їхньої справності та придатності, а також нагадали про їх призначення та правила користування. Рятувальники акцентували увагу аграріїв на правилах пожежної безпеки під час жнив та першочергових діях у разі виникнення пожежі.

Слід мати на увазі, що в період збирання зернових культур суворо забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків, розведення багать на полях, зокрема й на тих, де жнива закінчилися. Випалювання стерні та пожнивних залишків призводять до пожеж на сусідніх полях, до вимкнення повітряних ліній електропередач, а також пожеж лісопосадкових смуг. Внаслідок цього державі завдаються значні матеріальні та екологічні збитки. Дане порушення несе за собою адміністративне або кримінальне покарання, – наголосили рятувальники.

Наприкінці зустрічі фахівці УДСНС роздали аграріям листівки з правилами пожежної безпеки під час збирання врожаю та побажали безпечних жнив і хорошого врожаю.

Шановні громадяни!
Державна служба України з надзвичайних ситуацій наголошує!
У період збирання врожаю категорично забороняється:
– палити біля хлібних масивів;
– розкладати багаття на полях та поблизу них;
– спалювати стерню, післяжнивні залишки;
– полювати неподалік ланів;
– допускати проїзд чи стоянку техніки (окрім спеціально обладнаної) ближче, ніж за 100 м від хлібних масивів.
Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь;
Зернозбиральна техніка має виходити в поле справною та повинна бути обладнаною первинними засобами пожежогасіння. Зокрема, вогнегасниками, лопатами та мітлами-хлопавками;
Обов’язкова наявність іскрогасників на тракторах.
Пам’ятайте, що дотримання всіх вимог – це гарантія збереження врожаю від пожежі!

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: