Російський агрохолдинг самовільно захопив та знищує землі Сумщини

Суспільство | 18:19, 26.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно за ініціативи громадських активістів відбулась прес-конференція щодо оренди російським агрохолдингом 63 тис родючих земель на території Сумської області. Зокрема, активісти наголошували на тому, що вказане підприємство на орендованих ділянках вирощує технічні культури, нещадно спустошуючи землі. Окрім того, мова йшла й про самозахоплення земельних ділянок.

Повідомляємо, що стосовно можливих порушень вимог земельного та природоохоронного законодавства при використанні земель на території області прокуратурою області спрямовано відповідний запит до Державної сільськогосподарської інспекції у Сумській області. Окрім того, керівників Конотопської, Охтирської та Роменської місцевих прокуратур зорієнтовано на необхідність вивчення стану законності при укладанні агрохолдингом договорів оренди землі для вирішення у подальшому питання щодо захисту інтересів держави представницькими засобами.

Водночас за фактами самовільного зайняття особливо цінних земель Конотопською місцевою прокуратурою розпочато 2 кримінальних провадження. Мова йде про земельні ділянки площею 60 га на території Гружчанського гідрологічного заказника та близько 145 га невитребуваних паїв на території Гружчанської сільської ради. Досудове розслідування у провадженнях триває. Питання про наявність підстав для вжиття заходів представницького характеру в інтересах держави буде вирішуватись за результатами досудового розслідування.

Разом з тим, враховуючи виявлені порушення Конотопською місцевою прокуратурою до господарського суду Сумської області заявлено позов в інтересах головного управління Держгеокадастру в Сумській області та Білопільської райдержадміністрації до ПП про повернення земельної ділянки площею 19,6293 га вартістю 267,2 тис. грн, який на даний час перебуває на розгляді.

Прес-служба прокуратури Сумської області.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: