Роковини по Чорнобилю – у Конотопі згадали, як це було

Суспільство | 07:45, 26.04.2016
 Поділитися

Поділитися в

У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС брали участь близько 3 500 мешканців Конотопа та району. Сьогодні з числа тих, хто побував тоді в самому пеклі, залишилася серед живих половина – 1 250 конотопчан та близько 350 мешканців району.

Не зважаючи на те, що 2016 рік Президент України оголосив роком вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС і пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, особливих заходів з цієї нагоди на державному рівні не передбачено. Окрім хіба що лекцій, круглих столів та конференцій у навчальних закладах та закладах культури, військових частинах. Не передбачено інших, окрім зазначених заходів, і на території Конотопа. Як повідомляє прес-служба міської ради 26 квітня «буде проведена хода від будівлі виконкому (пл.Миру, 8) до пам’ятного знаку потерпілим в наслідок аварії на ЧАЄС, що знаходиться на площі Червоної Калини. Також відбудеться урочиста церемонія та покладання квітів до пам’ятного знаку потерпілим внаслідок аварії на ЧАЄС, реквієм та поминальний обід».

Голова Конотопської міської громадської організації «Союз. Чорнобиль. Україна» в Сумській області Олександр Шумицький додає, що цього дня планується також вручення ліквідаторам грамот, подяк та орденів.
Але чи можна це назвати саме тією ціною життів, які поклали на алтар спасіння людства нинішні і колишні чорнобильці? Чи заслужили вони такого відношення до себе держави, яку 30 років тому вони грудьми захищали в самісінькому центрі радіаційного пекла?

З кожним роком даються взнаки їхні хронічні хвороби і вік. На сьогоднішній день на одного чорнобильця держава виділяє 2 гривні на місяць на безкоштовні рецепти. По Сумській області ця сума трішки більша – 91 грн на рік на одну людину. І якщо безпосередньо в Сумах з міського бюджету додатково виділяється до цих мізерних грошей ще 200 тис грн на рік, то в Конотопі через брак коштів – ні копійки. Не можна оминути й той факт, що пільговий проїзд у громадському транспорті за рахунок державної субвенції теж відмінили. Натомість для бюджету Конотопа такі витрати виявилися непосильними. Як висновок – чорнобильці залишилися сьогодні сам на сам зі своїми проблемами – проблемами, яких завдала їхньому здоров’ю держава. І які б мусила вирішувати, не зважаючи ні на що…

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: