Річницю Конотопської битви відзначать на державному рівні

Історія, Пам'ять | 10:09, 26.04.2019
 Поділитися

Поділитися в

Про те, якими заходами наповниться дана подія, що пройде в літку в с. Шаповалівка Конотопського району,  тащо ще говорили під час зустрічі  представники районної, обласної влади та громадськость повідомляють на сайті Конотопської РДА.

У липні 1659 року, тобто 360 років тому відбулась знаменита Конотопська битва, в якій українське військо під командуванням Івана Виговського здобуло перемогу над московитами. Як зазначив голова Конотопської РДА Микола ГОРБЕНКО, маємо гарну нагоду  зустрічати на Конотопській землі  гостей зі всієї України, адже відповідно до Постанови Верховної Ради України  від 18.12.2018 «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2019 році» в цьому році ювілейна річниця Конотопської битви буде відзначатись на державному рівні.

Своє бачення організаційних аспектів з підготовки урочистостей  та культурно-мистецьких заходів висловив начальник відділу промоції та туризму Сумської обласної державної адміністрації Юрій ГЛАДЕНКО. Свої пропозиції надали представники  Куреня Печерської Сотні – військово – історичної групи, яка проводить реконструкції воєнних дій періоду козацтва,  та громадської організації «Труханівська Січ», що є організатором  Волонтерського Агітпотягу “Труханівська Січ” – Потягу Єднання.

Учасники наради побували і в с. Шаповалівка на місці події 360-ї давнини, поспілкувалися з очільником та активом  Шаповалівської громади.

Наразі обговорення пропозицій  майбутніх заходів, що пройдуть в літку на Конотопщині , триває.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: