РЕФОРМУВАННЯ ВТОРИННОЇ ЛАНКИ МЕДЗАКЛАДІВ СУМЩИНИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ З 1 СІЧНЯ 2020 РОКУ

Медицина, Реформи | 11:51, 30.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

На Сумщині про це та інші важливі аспекти медичної реформи розповідали головним лікарям медичних закладів районів та ОТГ.

Консультувала керівників закладів вторинної ланки, а також голів громад області експертка з впровадження медичної реформи на місцевому рівні, тренер з управління медзакладом Програми «U-Lead» з Європою Аліса МАКАРІХІНА.

З 1 січня 2020 року пацієнт буде мати гарантований від держави безкоштовний пакет медичних послуг, які надаються в закладах вторинного рівня. Кожен із нас матиме право самостійно обирати заклад, для цього у нього має бути підписана декларація з сімейним лікарем та направлення від нього на вторинний рівень лікування. Пацієнти, у яких декларації немає, не зможуть пройти планове лікування та консультування зі спеціалістом. Екстрена допомога пацієнту надаватиметься в будь-якому випадку, незалежно від того, є угода з лікарем первинки чи ні, – повідомила експертка.

За її словами, саме декларація дає доступ до електронної бази і лише завдяки їй лікар зможе оформити електронне направлення пацієнта. Всі записи робитимуться лише в електронному вигляді. Тож Аліса Макаріхіна закликала укласти договори з лікарями тих жителів Сумщини, які ще цього не зробили.

Заклади «вторинки» з 1 січня 2020 року фінансуватимуться з Національної служби здоров’я України. Ті лікарні чи відділення, де не створені відповідні умови чи немає достатньої кількості лікарів, не зможуть укласти договір з НСЗУ і отримати кошти від держави, – зазначила Аліса Макаріхіна. – Розумієте, держава не буде фінансувати, наприклад, акушерське відділення, де за рік здійснюються 10-11 пологів. Адже ми маємо гарантувати пацієнту надання якісних медичних послуг. І це, я вважаю, правильно.

Заступник голови обласної ради Тетяна ГОЛОВКО висловила сподівання, що цей семінар донесе «на місця» розуміння реформи, допоможе головним лікарям так організовувати роботу в закладах, щоб покращити якість надання медичних послуг.

Наступні кілька місяців ми будемо продовжувати консультувати головних лікарів, а також голів ОТГ та керівників місцевих відділів охорони здоров’я та працювати із ними щодо створення необхідних умов у закладах, щоб реформування «вторинки для них пройшло безболісно та ефективно, – додав директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр ХОРУЖЕНКО.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: