Програмою “Доступні ліки” вже скористалось понад 300 тис. людей

 Поділитися

Поділитися в

Про це під час брифінгу повідомив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Сергій БУТЕНКО.

«Ця програма успішно діє в Україні, і в тому числі на Сумщині, другий рік поспіль. Вона передбачає виписку рецептів для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, бронхіальну астму та цукровий діабет другого типу, – розповів Сергій Бутенко. – У 2018 році область отримала 28 мільйонів 400 тисяч гривень, що пропорційно були розподілені між районами та містами області, і жителі Сумщини могли скористатися цією програмою».

Посадовець нагадав, у переліку доступних ліків 261 найменування, що на 22 препарати більше, ніж минулого року. 59 препаратів надається пацієнту безоплатно, решта – з невеликою доплатою.

«У 2018 році урядовою програмою «Доступні ліки» скористалося понад 300 тисяч осіб. Програма триватиме і наступного року, але в держбюджеті на наступний рік передбачено для Сумщини лише 7 мільйонів гривень. Це пояснюється тим, що з 1 квітня буде змінено концепцію фінансування програми, – повідомив Сергій Бутенко. – Ми вже не будемо укладати договори з аптеками, це робитиме Національна служба здоров’я України. Така концепція зніме проблему для пацієнтів, які проживають в одному районі, а хочуть купити ліки в іншому. Адже НСЗУ буде напряму відраховувати кошти аптекам».

Управління охорони здоров’я рекомендувало, щоб уже в кінці року були укладені відповідні договори між задіяними у реалізації програми структурами і з перших чисел січня люди змогли отримувати ліки.

Джерело: http://knt.sm.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: