Призовникам, які не з’являться у військкомат у зазначений термін, “світить” штраф

Армія, Суспільство | 14:21, 5.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Тим, хто без повістки не з’явиться у військкомат (ТЦК та СП) у строк до 14 квітня 2021 року загрожує штраф від 850 до 1700 грн.
Відповідно до абзацу другого частини 8 статті 15 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», у разі якщо за будь-яких обставин повістка не надійшла, громадяни призовного віку зобов’язані з’явитися до призовної дільниці в десятиденний строк з дня початку відповідного чергового призову, визначеного Указом Президента України.
На підставі Указу Президента України від 24 лютого 2021 року № 71/2021 «Про звільнення в запас військовослужбовців строкової військової служби, строки проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу у 2021 році», черговий призов громадян на строкову військову службу навесні 2021 року відбудеться у квітні – червні.
Пунктом 2,3 «Правил військового обліку призовників і військовозобов’язаних», які визначені у додатку 1 до Постанови Кабінету міністрів України від 7 грудня 2016р. № 921 «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних», визначено, що за неявку до призовної дільниці в 14-денний строк з дня початку відповідного чергового призову настає адміністративна відповідальність.
30.03.2021 року Верховною радою прийнято Закон України (законопроект 3553) «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». Цим законом внесено зміни до статті 210 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення». З набуттям чинності цим законом, призовники та військовозобов’язані в особливий період за порушення правил військового обліку притягуються до адміністративної відповідальності за частиною 2 ст. 210 КУпАП. Відповідальність настає у вигляді штрафу від 850 до 1700 грн.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: