Представники польської компанії зацікавлені у робітничих кадрах із Конотопа

Суспільство | 18:48, 5.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

У Конотопському ВПУ стартував українсько-польський проект. “Вербувати” до себе робітників із Конотопщини приїхав президент компанії «Крісмар» Кшиштоф Косінский та директор технічних справ компанії зі Сходом Марія Кучменда.

Перемовини про стратегію залучення конотопських кадрів проходили у форматі круглого столу за участі польських гостей, представників місцевої влади та керівництва ДПТНЗ «Конотопське ВПУ».

Як повідомляє газета “Конотопський край”, польська компанія «KRISMAR» спеціалізується на металургії та металообробці та має філії в різних країнах світу, пропонує допомогу у навчанні, стажуванні та офіційному працевлаштуванні українцям робітничих професій. Серед яких – зварювальники, слюсарі, монтери, електрики, маляри, оператори станків ЧПУ, токарі, столярі та ін, а також різноробочі (ті, хто не має кваліфікованих навиків роботи). Компанія офіційно зареєстрована на території Польщі та має Представництва в Україні (м. Кременчук та м. Суми), співпрацює з міською адміністрацією в містах України та з ПТУ.

Як виявилося польські роботодавці покладають великі сподівання саме на українську професійно-технічну галузь освіти. Адже в самій Польщі свого часу були закриті всі ПТУ, тож нині велика потреба саме у фахівцях робітничих професій.

У Конотопі для співпраці був обраний навчальний заклад ДПТНЗ «Конотопське ВПУ» (колишнє ВПУ-4). За домовленістю з польськими партнерами у ВПУ буде відкрите відділення з підготовки  електрогазозварювальників, яких навчатимуть за новою програмою на сучасному обладнанні, наданому компанією «KRISMAR».

У перспективі викладачі та учні училища будуть проходити стажування в Польщі, за бажанням згодом зможуть працевлаштуватися на підприємствах компанії. Крім того, у літній період тут можуть проходити навчання всі охочі отримати фах електрогазозварювальника.

Наразі у розпорядженні конотопських студентів вже є модернізована майстерня зварювальників, де є чотири сучасні апарати, подаровані поляками. Ще одну таку установку для навчального закладу невдовзі  обіцяють придбати місцеві депутати.

comments powered by HyperComments