Платіжки за газ: у рахунках конотопців з’явилася нова графа – рекомендований платіж

Суспільство | 11:27, 17.12.2017
 Поділитися

Поділитися в

Цього місяця у платіжках за використаний у листопаді газ на конотопців чекав неприємний сюрприз. Вказані у них суми до сплати збільшилися щонайменше удвічі. З’ясувалося, що газопостачальні підприємства запровадили рекомендовану плату за наступний місяць. Як виявилося, сплачувати її, чи ні – споживач може вирішити самостійно, але про це його не попередили.

Рекомендований платіж – це ще одна – восьма графа у квитанції, оскільки ані іншим шрифтом, ані кольором вона не виділена, помітна не одразу. Зате у вічі потрапляє сума до сплати – позначена жирним. Цього місяця в усіх споживачів вона більша як мінімум вдвічі, бо до вартості вже спожитого у листопаді газу додали прогнозовану вартість енергоносія, який ви можете використати у грудні.

При цьому на квитанції позначки про запровадження рекомендованого платежу чи роз’яснення, як з’явилася така сума – немає. Натомість, поруч з сумою помістили повідомлення про необхідність здійснити оплату протягом 5 днів після отримання рахунку.

Як пояснює “СУМИГАЗ ЗБУТ”, прийнятий Верховною Радою в листопаді Закон України «Про житлово-комунальні послуги» запроваджує нарахування штрафних санкцій – пені.

Згідно з новим Законом, пеня може з’явитись при найменшому порушенні термінів платежу за комунальні послуги та газ, адже в законі передбачено, що відсотки будуть нараховуватись за кожен день несплати.

Виходячи з цієї логіки, сплата рекомендованого платежу дозволить споживачам уникнути боргів за газ, а разом з ними – нарахування пені та штрафів.

Як розраховується рекомендований платіж?

При розрахунку рекомендованого платежу по кожному споживачу враховують вартість прогнозного споживання газу в наступному місяці.

Прогнозоване споживання газу розраховують виходячи із середньорічного об’єму споживання, яке множиться на місячну частку (відсоток), встановлену в додатку №1 до Кодексу ГРМ для кожної групи споживання.

Що стосується групи споживання, то вона визначається виходячи з того, які газові прилади встановлені та використовуються. Номер групи зазначений у нижньому лівому куті рахунку на оплату за газ.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: