Питання перерахунку оплати за комунальні послуги з централізованого теплопостачання на постійному контролі в облдержадміністрації

 Поділитися

Поділитися в

За словами Ірини Купрейчик, виробниками теплової енергії Сумської області при формуванні тарифів на послуги з постачання теплової енергії та гарячої води до 1 січня 2020 р. була врахована ціна на природний газ 6 235,5 грн за 1000 м3 (без ПДВ). При цьому з 1 грудня 2019 року ціна на природний газ як товару для виробництва теплової енергії для населення затверджена у НАК «Нафтогаз України» на рівні 4 276,7  грн за 1000 м3 (без ПДВ).

Ураховуючи зміну ціни на природний газ у грудні 2019 року та можливість її зміни протягом опалювального сезону 2019-2020 років, Кабінет Міністрів України прийняв Постанову від 24 грудня 2019 р. № 1082 «Деякі питання нарахування плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води для споживачів у зв’язку зі зміною ціни природного газу. Разом з тим протокольним дорученням за результатами наради під головуванням Прем’єр-міністра України Олексія ГОНЧАРУКА від 27 грудня 2019 року облдержадміністраціям доручено протягом січня-травня 2020 року забезпечити проведення моніторингу щодо здійснення перерахунків за теплову енергію та комунальні послуги відповідно до зазначеної Постанови Кабміну, – повідомила Ірина Купрейчик.

За словами директора Департаменту житлово-комунального господарства, енергоефективності та паливно-енергетичного комплексу Сергія ЛУГОВОГО, вже з 15 січня 2020 року населенню та споживачам області мають надійти платіжки за послуги з постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води вже з урахуванням зміни ціни природного газу.

Крім того, у разі прийняття теплопостачальною організацією рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води у зв’язку зі зміною для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/20 року (без урахування зміни тарифів на послуги з транспортування та розподілу природного газу, торговельної надбавки (націнки) постачальника), відповідні зміни (починаючи з нарахувань за грудень 2019 р.) відображаються щомісяця у платіжних документах споживачів, надісланих у місяці, що настає за розрахунковим періодом.

Про прийняте рішення щодо зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води теплопостачальна організація інформує споживачів шляхом розміщення інформаційного повідомлення (з наведенням відповідних обґрунтувань) на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на власному веб-сайті.

Питання щодо здійснення перерахунків плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, постачання гарячої води для населення у зв’язку зі зміною ціни природного газу починаючи з грудня 2019 – на постійному контролі облдержадміністрації, – підкреслила Ірина Купрейчик.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: