Пільговики мають отримувати безкоштовний проїзд по всій території Сумщини

 Поділитися

Поділитися в

Про це наголосив заступник голови облдержадміністрації Іван Боршош під час засідання колегії облдержадміністрації, що провела тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина Купрейчик.

«Владі на місцях хочу нагадати: ви зобов’язані реалізовувати державну політику. Соціальний захист ветеранів, учасників бойових дій – це один із ключових пунктів повноважень, що покладено на місцеву владу. Тому раджу перечитати Конституцію України, де основна цінність – це людина, а особливо наші воїни. Вони всі захищали нас всіх, всю Україну», – зазначив Іван Боршош, коли розглядали питання щодо виконання Обласної програми здійснення комунікаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування.

Заступника голови облдержадміністрації обурили пояснення деяких керівників на місцях причин заборгованості на виплату компенсації перевізникам за пільгові перевезення. За інформацією ТОВ «Сумиоблавтотранс», за січень-серпень 2019 року пасажирським автомобільним транспортом перевезено 1960,3 тис. пасажирів, у тому числі пасажирів пільгових категорій – 205,5 тис. осіб на загальну суму 10552,5 тис. гривень.

Начальник обласного управління інфраструктури Володимир Дудченко акцентував, що у цілому до обласного бюджету у рамках реалізації зазначеної програми надійшло лише 60% від передбаченої на рік суми. Так. до обласного бюджету перераховано 4283,0 тис. гривень, у тому числі на виплату компенсації перевізникам за пільгові перевезення учасників антитерористичної операції 3291,5 тис. гривень, інших пільгових категорій – 991,5 тис. гривень.

Черговий раз керівники районів мали пояснювати членам колегії, чому вчасно не перераховуються кошти. І пояснення на кшталт «ми надали допомогу своїм», «за своїх учасників АТО ми перерахували» є не лише показником байдужості, а й порушенням норм чинного законодавства. Володимир Дудченко нагадав таким керівникам про особисту відповідальність за реалізацію програми: «Якщо місцева влада не передбачить кошти на пільгові перевезення, то вже невдовзі область матиме соціальну напругу – перевізники відмовляться возити пільгові категорії громадян. І люди прийдуть саме до вас».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: