Пам’ятник Малевичу перенесли на площу біля Будинку торгівлі

Суспільство | 09:40, 6.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

Вперше пам’ятник Казимиру Малевичу в Конотопі з’явився 27 вересня минулого року. Його встановили біля кафе «У Малевича» коштом місцевого підприємця. Автором скульптури всесвітньо відомомого художника-авангардиста, педагога та філософа став конотопський митець Юрій Ведмідь.

IMG_2034

malevych_result

У липні цього року сесією міської ради було прийняте рішення про передачу вищезазначеного пам’ятника у комунальну власність громади. Рішення про те, щоб подарувати постамент місту, самостійно прийняв його попередній власник – підприємець.

Тож тепер Казимир Малевич оселився на площі біля Будинку торгівлі, чим відразу привернув увагу конотопчан.

Нагадаємо, Малевич проживав у Конотопі в 1894-1895 роках. Саме в нашому місті розпочався його творчий і непростий шлях художника. У Конотопі він написав  свої перші картини “Місячна ніч” та “Буслик” і продав їх за п’ять карбованців кожну. Сьогодні його полотна коштують мільйони.

Конотоп у своєму доробку має відеофільм, присвячений геніальному художнику та його товаришу: “Малевич і Рославець. Станція відправлення – Конотоп”.  Фільм створений творчою командою ТРО “Кон-Такт” і відтворює, зокрема,  період перебування Казимира Малевича в Конотопі.

comments powered by HyperComments