ОВК по 160 округу, до якого входить Конотоп, не може функціонувати

Вибори | 13:49, 18.06.2019
 Поділитися

Поділитися в

Робота в чотирьох окружних виборчих комісіях частково заблокована через неукомплектованість. Про це розповіла координаторка Громадянської мережі ОПОРА у Сумській області Ольга Коренєва.

За великим рахунком у нас нормально функціонують лише 157 та 162 – це Суми і Охтирка. В інших є багато проблем, зокрема 161 та 158 взагалі не можуть працювати на даний момент, тому що там у 161 немає заступника, а у 158 – і заступника, і секретаря. Тобто ці люди не виходять або відмовились від виконання своїх обов’язків. У 159-й заступник також відсутній, у 160-й немає секретаря. Це блокує весь процес подальший виборчий, тобто їм ще формувати дільничні виборчі комісії, а якщо вони не можуть провести засідання, щоб воно було повноправним і легітимним, то вони не можуть ухвалюватимуть рішення, — прокоментувала Ольга Коренєва.

Яка ситуація на сьогодні з укомплектуванням комісій — запитали у чотирьох голів ОВК, де не були призначені заступник чи секретар.

Заступника тільки призначили, а секретаря – немає ще. Перший, кого призначили, він зразу відмовився, потім «Свобода» призначила ще одного, який не давав згоди і відправив уже дві заяви на відмову, і досі ЦВК нічого не вирішує. Я вже пропонувала сама дати кандидатуру, вони сказали – ми самі призначимо, — розповіла голова ОВК №158 Ніна Лазаренко.

Секретаря ще немає. Жінка з Нікополя, хвора у лікарні лежить після операції. Пообіцяли, що буде заміна. Три заміни відбулось, чекаємо, що буде четверта. Обираємо секретаря засідання на кожному засіданні, веде чоловік протокол, — прокоментувала голова ОВК №160 Наталія Фролова.

У нас із 15 числа призначили секретаря і заступника. Завтра чи після завтра засідання буде, — розповів голова ОВК №161 Анатолій Подрєз.

Заступника немає. Спочатку там була одна жінка, а тоді відбулась заміна, але от уже на два засідання я запрошувала нового члена, якого замінили, але вона не з’являється на засідання, я думаю, можливо вона ще з’явиться, — розповіла голова ОВК №159 Тетяна Якименко.

Нагадаємо, 21 липня мають відбутись позачергові парламентські вибори. Чергові вибори до Верховної ради були заплановані на 27 жовтня цього року. Однак після обрання на посаду глави держави Володимир Зеленський під час церемонії інавгурації оголосив про розпуск Ради 8-го скликання і наміри провести вибори достроково. До 20 червня кандидати в народні депутати можуть подавати свої документи в ЦВК, а 25 червня – останній день реєстрації.

Джерело: debaty.sumy.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: