ОТГ – ЦЕ НЕ УДІЛЬНЕ КНЯЗІВСТВО, А ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕД ЛЮДЬМИ ЗА ПОКРАЩЕННЯ ЖИТТЯ

ВАЖЛИВО!, Влада | 10:48, 10.09.2019
 Поділитися

Поділитися в

Під час апаратної наради тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК доручила підготувати розпорядження про здійснення перевірки виконання делегованих повноважень в ОТГ і надання методичної допомоги, пообіцяла особисто контролювати виконання делегованих повноважень і найближчим часом здійснити робочі поїздки до громад Сумщини.

Підсумки робочої поїздки Ірини Купрейчик у Миколаївську ОТГ Білопільського району, де було виявлено ряд недоліків, зокрема щодо цільового використання бюджетних коштів, розглянули під час апаратної наради.

За інформацією директора обласного Департаменту фінансів Олени БАТРАЧЕНКО, за 8 місяців 2019 року до бюджету ОТГ надійшло 29,4 млн. гривень власних доходів, що забезпечило виконання затвердженого на січень‑серпень обсягу на 100,1%. Проте, виконання річного плану найгірше серед ОТГ області і становить лише 50,3%, при середньому показнику по ОТГ 64,3%.

Поряд з цим, у порівнянні з аналогічним періодом 2018 року дохідна частина бюджету громади зменшилась на 1,6 млн гривень, або на 5,3%, це також один з найгірших показників серед громад області.

Відтак постало питання щодо раціонального використання фінансового ресурсу цієї ОТГ.

Як було зазначено раніше, «проїдання» бюджету здебільшого полягає у відмові громади оптимізувати не тільки заклади дошкільної та шкільної освіти, а й заклади медичної допомоги.

За інформацією тимчасово виконуючого обов’язки директора обласного Департаменту освіти і науки Павла РОЖЕНКА, фактична середня вартість навчання одного учня в закладах освіти Миколаївської селищної ради у 2018 році становила 40,1 тис. гривень, що майже вдвічі перевищує обласний показник – 22,5 тис. гривень та дорівнює навчанню одного студента у вищому навчальному закладі.

Про нераціональне використання коштів місцевого бюджету зазначила і тимчасово виконуюча обов’язки начальника обласного управління охорони здоров’я Надія ЛИСЕНКО. За її словами, медична реформа у цій громаді так і не розпочалась. В ОТГ на заклади первинної медичної допомоги у цьому році заплановано 1,4 млн гривень власного фінансового ресурсу, в той час як фінансування цих закладів вже мало б здійснюватися за рахунок коштів державного бюджету, які виділяються відповідно до укладених з лікарями угод. Але ця робота в громаді не проведена, фінансуються наявні лікарняні ліжка, а не надані людям медичні послуги.

Запрошений на апаратну нараду Миколаївський селищний голова Білопільського району Іван ІГНАТЬЄВ у своє виправдання повідомив, що вчителі «тримаються зубами» за свої посади та підбурюють учнів. А старшокласники, які навчаються по одному-два у класі, думають не про якість своєї освіти і майбутнє, а про те, щоб вийти з плакатами на захист малокомплектної школи. А разом з тим у Миколаївській ОТГ діти не засвоюють державний стандарт знань і протягом чотирьох років поспіль окремі учні взагалі не набирають навіть мінімальних балів тестування і не здають ЗНО.

Місцеві депутати попри численні умовляння, за словами Івана Ігнатьєва, також не підтримують рішення щодо оптимізації закладів освіти і охорони здоров’я.

За підсумками розгляду цього питання Ірина Купрейчик наголосила на необхідності проведення аудиту цієї ОТГ, закликала правоохоронні органи долучитися до перевірки цільового використання бюджетних коштів, зокрема з державного фонду регіонального розвитку.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: