ОТГ Конотопського району увійшли до топ – 50 рейтингу Мінрегіону

 Поділитися

Поділитися в

Експерти Групи фінансового моніторингу Центрального офісу реформ при Мінрегіоні провели аналіз показників фінансової діяльності об’єднаних територіальних громад (ОТГ).

Згідно з моніторингом, Краснопільська ОТГ ввійшла в трійку найкращих громад України за результатами своєї фінансової діяльності.

Хороші результати мають і об’єднані територіальні громади Конотопського району. Так Бочечківська ОТГ у рейтингу займає 18 позицію серед 248 ОТГ, що включені в 4 групу громад з чисельністю населення до 5 тис. осіб, а Дубов’язівська ОТГ – на 39 позиції серед 227 громад з чисельністю населення від 5 до 10 тис. осіб.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Цього року експерти змінили підхід до здійснення оцінки виконання показників місцевих бюджетів 665 ОТГ, які у поточному році мають прямі міжбюджетні відносини з державних бюджетом. За підсумками І-го півріччя 2018 року аналіз проведено у розрізі чотирьох показників, які характеризують фінансові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад:

власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ);

динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком;

рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);

питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі власних доходів загального фонду).

Для проведення аналізу, 665 ОТГ згрупували за критерієм чисельності населення громади:

Група 1 – ОТГ з чисельністю населення понад 15 тис. жителів;

Група 2 – ОТГ з чисельністю населення від 10 до 15 тис. жителів;

Група 3 – ОТГ з чисельністю населення від 5 до 10 тис. жителів;

Група 4 – ОТГ з чисельністю населення менше 5 тис. жителів.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: