Особі, яка очолила фейкову дільничну виборчу комісію на Сумщині, повідомлено про підозру

Вибори, Кримінал | 09:22, 27.10.2020
 Поділитися

Поділитися в

Сумською обласною прокуратурою 26 жовтня 2020 року повідомлено про підозру особі, яка самовільно присвоїла повноваження голови дільничної виборчої комісії, таким чином перешкодила законному волевиявленню 379 осіб (ч. 3 ст. 157 та ч. 1 ст. 353 КК України).
За даними слідства, 25 жовтня 2020 року в с. Соснівка Конотопського району паралельно розпочали роботу дві виборчі дільниці з ідентичними номерами. При цьому одна дільниця офіційно зареєстрована, а інша не має жодних повноважень на місцевих виборах 2020 року. Як з’ясувалось, окремі мешканці с. Соснівка вирішили не брати участь у добровільному об’єднанні територіальних громад. Попри це, Постановою Кабінету Міністрів України зазначене село було включене до Попівської сільської ради.
Відтак місцеві жителі вирішили провести альтернативні вибори – створили комісію, розіслали жителям запрошення, надрукували та завірили печаткою два види бюлетенів, у яких пропонували громадянам обрати голову сільської ради Соснівки та депутата Соснівської сільської ради. При цьому в бюлетенях було заначено лише по одній кандидатурі. Доки роботу самопроголошеної комісії не припинили співробітники поліції, участь у голосуванні взяло близько 379 осіб.
На даний час до кримінальної відповідальності притягнуто жінку, яка очолила неофіційну дільничну виборчу комісію, проте слідство триває, діям інших осіб, які причетні до створення та роботи дільниці, буде також надано правову оцінку.
Досудове слідство проведено Слідчим управлінням Нацполіції в Сумській області під процесуальним керівництвом прокуратури.
Прес-служба прокуратури Сумської області

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: