Українців просять повідомляти про порушення на виборах на спеціальну гарячу лінію

Суспільство | 17:07, 18.09.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Комітет виборців України повідомив про гарячу лінію з питань виборів. Керівник КВУ Олександр Черненко заявив, що проект спрямований на захист виборців від тиску, залякувань, підкупу, маніпуляцій.

"Хочемо допомогти виборцям розібратися в законодавстві – як і де проголосувати, як знайти себе у списках виборців, як стати спостерігачем і куди скаржитися в разі порушень", – сказав Черненко.

Він розповів, що, зателефонувавши за номерами (044) 425-21-66, 425-23-01, виборці зможуть отримати кваліфіковану консультацію від юристів організації з питань виборчого законодавства, повідомити про порушення, вчинені учасниками виборчого процесу, дізнатися про можливі шляхи захисту своїх прав та інтересів.

Голова КВУ зазначив, що перший місяць роботи гарячої лінії показав великий попит на таку діяльність, а кілька тривожних сигналів від виборців вже стали предметом розслідування спостерігачами КВУ. Зокрема, як приклад Черненко навів повідомлення про підкуп у декількох округах Луганської області та інформацію про аномально велику кількість виборців, які змінили тимчасове місце голосування, щоб проголосувати в 222-му виборчому окрузі Києва.

Він розповів, що на гарячу лінію надійшло анонімне повідомлення з міста Слов'янськ Донецької області, де розташований один з філіалів Національного авіаційного університету. Чоловік поскаржився, що керівництво змушує його їхати голосувати до Києва у виборчий округ № 222 Солом'янського району Києва, де балотується народний депутат від Партії регіонів, перший проректор НАУ Максим Луцький.

Як інший приклад голова КВУ навів аномальне збільшення охочих з інших регіонів проголосувати в окрузі № 95 (Київська область, Ірпінь), де серед кандидатів у депутати є представник Партії регіонів та одночасно ректор Національного університету державної податкової служби Петро Мельник.

У свою чергу керівник проекту Наталія Линник зазначила, що на гарячу лінію надійшло вже більше 700 звернень. За її словами, переважна більшість запитань, що надходять від виборців, стосуються уточнення списку виборців та тимчасової зміни місця голосування.

Вона нагадала, що саме для запобігання таких прецедентів Центральна виборча комісія видала постанову, в якій зазначено, що до заяви про бажання змінити місце голосування потрібні додаткові документи. При цьому Черненко визнав, що ці заходи ЦВК корисні, проте не здатні вирішити проблему повністю. "Проблема не знята, вона зменшена", – сказав він.

Голова КВУ заявив, що керівники ВНЗ, власники супермаркетів чинять тиск на своїх підлеглих з інших регіонів, щоб вони приїхали голосувати в той округ, де вони балотуються, та також можуть з легкістю розпорядитися підготувати необхідну кількість певних ЦВК додаткових довідок для тимчасової зміни виборцем місця голосування без зміни виборчої адреси.

Раніше голова Комітету виборців України Олександр Черненко назвав прямий підкуп виборців найбільш небезпечним порушенням для фальсифікації підсумків виборів Верховної Ради. За його словами, вартість голосу на нинішніх виборах коливається від 50 до 300 гривень.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: