Японія веде переговори про купівлю спірних островів – ЗМІ

Суспільство | 10:04, 5.09.2012
 Поділитися

Поділитися в

 

Уряд Японії погодився викупити у сім'ї Куріхара острови архіпелагу Сенкаку у Східно-Китайському морі.

Як повідомляє сьогодні, 5 вересня, агентство Associated Press з посиланням на японські ЗМІ, Японія купить три острови з п'яти, заплативши 2,1 мільярда ієн ($26 мільйонів) японській сім'ї, якій належать спірні острови.

У свою чергу, влада Японії відмовилася коментувати цю інформацію, повідомивши лише, що переговори з даного питання поки тривають.

Раніше представники родини Куріхара несерйозно ставилися до ідеї продажу островів, проте останнім часом про своє право на архіпелаг дедалі активніше заявляє Китай, що могло змусити Куріхара переглянути свою позицію.

Суперечка між Токіо і Пекіном навколо островів Сенкаку в Східно-Китайському морі загострилася в середині серпня, після того як там висадилася група китайських активістів, які прибули рибальською шхуною з Гонконгу. Вони встановили на березі прапор КНР, після чого були заарештовані японською поліцією. Через кілька днів візит на спірні острови здійснили вже японські активісти, які встановили на березі свої національні прапори. Це викликало масові демонстрації в КНР, в ході яких пікетники вигукували антияпонські гасла і спалювали японські прапори.

Острови Сенкаку (японська назва) або Дяоюйтай (китайський варіант) розташовані в 170 кілометрах на північний схід від Тайваню. Китай стверджує, що ці території були відкриті китайцями в 14 столітті, а Японії вони дісталися за несправедливим, на думку китайців, Сімоносекським договором 1895-го року. Після Другої світової війни Японія втратила всі території, придбані з кінця 19 століття, і Сенкаку (Дяоюйтай) виявилися під юрисдикцією США. У 1972 році Вашингтон повернув острови Японії, проте Китай відмовився визнати це рішення.

Острови Сенкаку-Дяоюйтай нежилі і належать японським приватним особам. Інтерес японської та китайської сторін до спірних територій зріс після того, як на шельфі були виявлені великі родовища газу.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: