Новинний випуск конотопского ТРК “Вежа” не відповідає журналістським стандартам

ЗМІ | 09:00, 24.03.2018
 Поділитися

Поділитися в

Інформаційна програма «Конотопській вісник» отримала від експертів ГО «Сумський прес-клуб» всього 1,6 бала по п’ятибальній шкалі. Про це на своїй фейсбук-сторінці повідомила представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення Лариса Якубенко.

Зазначається, що з 12 по 16 березня були проведені моніторинги інформаційної програми «Конотопський вісник», яку виготовляє та випускає в ефір Мистецько-інформаційний «РТВ–ЦЕНТР «ВЕЖА» (м. Конотоп). Сюжети оцінювалися за п′ятьма критеріями: достовірність, баланс, відокремлення фактів і коментарів, точність і повнота, а також присутність ознак замовності. Відповідно, наявність кожного критерію позначалася одиницею, відсутність – нулем. Тобто кожен сюжет може отримати максимально 5 балів.

За результатами моніторингів і згідно з висновками експертів в інформаційних програмах «Конотопський вісник» зафіксований низький рівень дотримання журналістських стандартів:
Не витримується формат новин: не визначений сталий час випуску; окремі сюжети не мають чіткого інформаційного приводу.
Надто затягнуті інтерв′ю. У переважної більшості сюжетів тривалисть «синхронів» – від 2 до 5 хвилин (!!!).
У сюжетах виступи художньої самодіяльності за хронометражем значно переважають частку суто інформаційного контенту. Наприклад, 12.03.2018р. у кожному з 4-х сюжетів випуску новин, присвяченого Дню народження Тараса Шевченка (2 сюжети) та Восьмому березню (2 сюжети), повністю дається пісня того чи іншого колективу. В експертів склалося враження, що показ номерів художньої самодіяльності в інформаційній програмі «Конотопський вісник» є традицією.
Недотримання критерію «оперативність»: матеріали про свято 8 березня вийшли в ефір 12 березня.
Недотримання балансу думок, точності та повноти інформації. З 16 сюжетів, що склали зазначені випуски «Конотопського віснику», баланс думок є тільки в одному інформаційному матеріалі (сюжет за 14.03.2018р. про урочистості до Дня добровольця, де за сценарієм заходу були представлені люди різних груп). Загалом достовірність сюжетів ТРК «ВЕЖА» базується переважно на записах виступів посадових осіб на тих чи інших заходах. Майже немає спеціально взятих інтерв′ю. Тим більше не йдеться про кілька точок зору в одному сюжеті (баланс думок).

Отож, як зазначають експерти, подача інформації у «Конотопському віснику» більше схожа на стрім, аніж на завершену роботу журналістів-професіоналів. Середня оцінка новин компанії «ВЕЖА» складає лише 1,6 бала.

До слова, Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення передбачила у ПЛАНІ основних заходів на І півріччя 2018 року проведення моніторингів новин ліцензіатів Сумської області на предмет дотримання журналістських стандартів. В свою чергу експерти ГО «Сумський прес-клуб» аналізують новини у рамках проекту, підтриманого Фондом розвитку ЗМІ Посольства США В Україні «Сім разів провір – один раз повір».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: