НЕОБХІДНО ЗНАЙТИ КОМПРОМІС МІЖ ПАСАЖИРАМИ ПІЛЬГОВИХ КАТЕГОРІЙ ТА ПЕРЕВІЗНИКАМИ СУМЩИНИ

 Поділитися

Поділитися в

На цьому наголосила тимчасово виконуюча обов’язки голови облдержадміністрації Ірина КУПРЕЙЧИК під час розгляду питання щодо стану розрахунків за пільгові перевезення у 2019 році та прогнозні відшкодування на виконання обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування у 2020 році.

За інформацією директора обласного Департаменту соціального захисту населення Михайла ДУБРОВСЬКОГО, на 2019 рік за розрахунками фінансовий ресурс, необхідний для реалізації програми пільгових перевезень, складає 7,4 млн грн. Відшкодовано перевізникам з обласного бюджету 5,3 млн гривень (у тому числі за пільгове перевезення учасників АТО/ООС та інших ветеранів війни – 4,1 млн гривень, інших пільгових категорій – 1,2 млн гривень). Однак залишається заборгованість у сумі 4,7 млн гривень.

Відтак, за розрахунками потреба в коштах на 2020 рік для реалізації програми складає 11,6 млн гривень. До розрахунку взяті прогнозні заявки 2019 року з урахуванням коефіцієнта зростання 1,06 та заборгованості станом на 1 січня 2019 року.

Проте начальник обласного управління інфраструктури Володимир ДУДЧЕНКО зазначив, що навіть цих коштів не буде достатньо, щоб повністю здійснити перевізникам компенсацію за перевезення громадян пільгових категорій.

Так, за інформацією об’єднання автобусних станцій ТОВ «Сумиоблавтотранс», за січень-жовтень 2019 року перевезено вже автомобільним транспортом 333312 пасажирів пільгових категорій на суму 17,8 млн гривень. Прогнозована сума втрат автомобільних перевізників від пільгових перевезень за підсумками 2019 року може становити понад 21 млн гривень. Крім того, на сьогодні 46 перевізників при здійсненні пасажирських перевезень застосовують тариф від 0,85 грн до 1 грн за кілометр проїзду пасажира, що перевищує передбачений обласною програмою розрахунковий тариф 0,83 грн, збільшення якого призведе до зростання компенсаційних виплат.

За словами Володимира Дудченка, наявність заборгованості з компенсаційних виплат призводить до зниження рентабельності пасажирських перевезень, відмови перевізників від виконання пільгових перевезень та конфліктів між перевізниками і пасажирами пільгових категорій.

З метою повного забезпечення виконання обласної програми здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах загального користування, необхідно передбачити обсяг фінансування компенсаційних виплат у 2020 році на рівні 18 млн грн. Питання постає у фінансовій спроможності органів місцевого самоврядування, адже джерелами компенсаційних виплат по цій програмі є кошти місцевих бюджетів.

За результатами наради Ірина Купрейчик надала доручення керівникам профільних структурних підрозділів облдержадміністрації ознайомитися з досвідом вирішення цього питання в інших областях України, а також створити комісію, яка змогла б напрацювати механізм здійснення контролю за фактичною кількістю пасажирів, які користуються пільговим проїздом.

Облдержадміністрація розгляне декілька варіантів забезпечення пільгового перевезення окремих категорій громадян автомобільним транспортом на автобусних маршрутах, щоб уникнути соціальної напруги між перевізниками та пільговиками. Очевидно, що у цьому питанні прийдеться шукати компроміс.

Джерело: sm.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: