Найстарішій газеті Конотопа – 99 років

Суспільство | 11:03, 26.04.2016
 Поділитися

Поділитися в

Сучасна газета “Конотопський край” бере свій початок у далекому 1917 році. Перша конотопська газета мала дуже просту назву – «Конотопская газета». Газета видавалась російською мовою і містила відділи: телеграми з фронту та з-за кордону, місцева хроніка, місцеві оголошення і листи до редакції, місцева реклама.

З тих пір газета багато разів змінювала свою назву і зовнішній вигляд – відповідно до вимог влади, яка приходила. Як стверджують місцеві краєзнавці, за час існування місцевої преси на Конотопщині виходило майже 150 різних газет та журналів, які відображали життя нашого краю.

У квітні 2016-го газеті «Конотопський край» виповнилося 99 років. За рік найстаріше видання Конотопа святкуватиме 100-літній ювілей.

“Символічно, що саме на цей сотий рік існування газети припадає початок процедури реформування газети «Конотопський край», – розповідає головний редактор видання Олена Савела. – Так званого роздержавлення, викликаного набуттям чинності Закону України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації”. Відповідно до цього закону, починаючи з січня 2016 року, органи влади поступово виходять зі складу засновників чи співзасновників видання. Рішення трудового колективу редакції про це було підтримане депутатами під час дев’ятої сесії Конотопської міської ради сьомого скликання. Тобто, великі зміни в житті газети «Конотопський край», що 99 років поспіль фактично належала владі, почнуться для колектива газети щонайменше з наступного року. Чи буде газеті від того краще? Поживемо – побачимо!”

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: