Нафтогаз закликає споживачів не вірити дезіформації газзбутів та повідомляти про порушення

 Поділитися

Поділитися в

НАК «Нафтогаз України» занепокоєна повідомленнями з декількох регіонів про те, що облгази і газзбути групи Дмитра Фірташа дезінформують споживачів про свої негативні рішеннях, перекладаючи відповідальність за них на Нафтогаз.

Такі дії з боку облгазів і газзбитів активізувалися протягом останніх тижнів. Це може вказувати на реалізацію скоординованої плану, метою якого є створення штучних незручностей для споживачів, дискредитація реформи українського ринку газу і захист незаконної монополії газзбитів.

Зокрема, в листопаді більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу  платіжки з донарахуваннями за жовтень і попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами. Їх причиною газсбити назвали «приведення обсягу газу до стандартних умов вимірювання», нібито на вимогу Нафтогазу.

Крім того, компанія отримала інформацію, що керівництво облгазів і газсбитів проводить зустрічі з представниками громадськості, в ході яких намагається перекласти відповідальність за свої грабіжницькі рішення на Нафтогаз.

Звертаємо увагу, що Нафтогаз жодним чином не причетний до вирішення газзбитів вимагати зі споживачів додаткові суми і засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються родинним структурам газзбитів – облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат. Донарахування ведуть до подвійної оплати тих же обсягів газу, створюють віртуальні борги, які в майбутньому будуть перешкоджати переходу споживачів до інших постачальників газу.

НКРЕКУ відреагувала на порушення і постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування.

Фахівці Нафтогазу підготували для споживачів алгоритм дій і шаблони документів, які дозволять позбутися від віртуальних боргів і зберегти свободу вибору постачальника газу.

Зразок листа і форма скарги (посилання).


Джерело: Шостка.INFO з посиланням на сайт НАК «Нафтогаз України»

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: