На Сумщині звільнять понад 400 працівників райдержадміністрацій

 Поділитися

Поділитися в

Держслужбовцям Сумщини, які підлягають скороченню, пропонуватимуть стати підприємцями. Про це повідомив директор Сумського обласного центру зайнятості Володимир ПІДЛІСНИЙ.

Питанням зайнятості держслужбовців, яких скорочують в райдержадміністраціях, ми займаємося з минулого року, – зазначив Володимир Підлісний. – Наразі попереджені про звільнення 410 осіб, у кінці лютого вони залишать свої робочі місця. З цими людьми проводилися співбесіди, навчання. Ми проводили неодноразові зустрічі з керівництвом районів і разом робимо все можливе, щоб ці люди були працевлаштовані. Деяким з них ми знаходимо інші місця роботи, а орієнтовно половині з усіх звільнених пропонуватимемо стати підприємцями. У середньому на розвиток підприємницької діяльності вони отримають по 60-80 тис. гривень.

Довідково. Безробітна особа має право на допомогу від держави для відкриття власної справи. Процедура надання допомоги регулюється Законом України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 02.03.2000 № 1533-III.

Відповідно до норм цього Закону допомога по безробіттю може виплачуватись одноразово для організації підприємницької діяльності безробітними, які не можуть бути працевлаштовані у зв’язку з відсутністю на ринку праці підходящої роботи, крім осіб, зазначених у частині другій статті 6 цього Закону. Зазначена вище допомога надається у випадку настання події, через яку застраховані особи втратили заробітну плату (грошове забезпечення) або інші передбачені законодавством України доходи внаслідок втрати роботи з незалежних від них обставин та зареєстровані в установленому порядку як безробітні, готові та здатні приступити до підходящої роботи і дійсно шукають роботу.

Для розгляду питань щодо отримання допомоги безробітний подає до центру зайнятості заяву про надання допомоги та бізнес-план, повідомляє сайт ОДА.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: