На Сумщині завершили сівбу ярих культур

 Поділитися

Поділитися в

За останніми даними, ярих культур посіяно на площі 890 тисяч гектарів, що на 23 тисячі гектарів більше порівняно з минулим роком. Із них ярі зернові та зернобобові культури – 443 тисяч гектарів.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Зокрема, кукурудзи на зерно посіяно на площі 361 тис. гектарів, гречки – 10,7 тис. гектарів, проса – 0,65 тис. гектарів.

Разом з цим, соняшнику посіяно на площі – 202,5 тис. гектара, сої – 126,6 тис. гектара, цукрових буряків – 3 тис. гектарів.

Згідно з моніторингом стану та розвитку сільськогосподарських культур у Сумському регіоні, Інституту сільського господарства Північного Сходу НААН України, сьогодні на рослинах пшениці озимої з’являється колос, у деяких сортів – початок цвітіння.

Згідно з агрометеорологічними розрахунками, масове достигання зерна озимої пшениці у нинішньому році розпочнеться у третій декаді червня, що на 1-2 тижні раніше середніх багаторічних строків.

В області здійснюється постійний моніторинг фітосанітарного стану сільськогосподарських культур, з метою вчасного проведення їх захисту, що є запорукою отримання запланованих показників врожайності.

Так, станом на 31.05.2018 роботи по захисту сільськогосподарських рослин від бур’янів, шкідників та хвороб проведено на площі 821 тис. гектарів. Робота в цьому напрямку продовжується.

Разом з цим, аграрії починають проводити розрахунки необхідної збиральної техніки, складають плани засипки насіння, планують структуру осіннього посіву.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: