На Сумщині скасували заборону на вилов раків

Суспільство | 08:57, 13.09.2016
 Поділитися

Поділитися в

З 11 вересня 2016 року дозволено любительський вилов раків на водоймах Сумщини.  Сумирибоохорона нагадує, як правильно здійснювати любительський лов раків, не порушуючи Правила любительського та спортивного рибальства. Дозволяється лов безхребетних:

усіх безхребетних – ручним збиранням, а також:

креветок, гамаруса, мотиля – однією підсакою з діаметром не більше 70 см;

мотиля – однією ручною драгою з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв;

мідії, черевоногого молюска рапана – щипцями, підсакою з діаметром не більше 70 см, підводним ловом без застосування аквалангів та інших автономних дихальних приладів;

раків – раколовкою-“хапкою” з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою;

“розщіпом” – не більше п’яти снастей на ловця.

Забороняється лов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Дозволяється одній особі вилов за одну добу перебування на водоймі у таких кількостях – раки 30 шт. на водоймах загального користування.

Лов водних безхребетних (мотиль, гамарус, волохокрилець, дафнія, циклоп, артемія та інші види) дозволяється безкоштовно на водоймах загального користування, на відведених органами рибоохорони ділянках для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення в кількості не більше 0,1 кг на ловця за добу.

На осіб, які порушуватимуть встановлені ліміти вилову, чекає штраф у розмірі від 340 до 680 гривень та відшкодування спричинених природі збитків.

 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: