На Сумщині почне діяти заборона на вилов раків

 Поділитися

Поділитися в

Понад місяць жителі Сумської області не зможуть ловити раків.

В період з 10 серпня по 20 вересня 2018 року у водоймах Сумської області буде встановлено заборону на лов (добування) раків під час їх другої линяння, відповідно до наказу Управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області.

Основна мета заборони – захистити членистоногих на період другої линяння, під час якої вони найбільш вразливі. Линяння раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а в молодих – щоразу при рості й розвитку. Причиною линяння раків є їх ріст та розвиток. Панцир у раків надзвичайно міцний, він заважає повноцінно рости, тому такий процес, як скидання панциру є необхідним для розвитку особин. Линяють раки не у норах, а на відкритому простоті, тому в цей період вони менш всього захищені. Зважаючи на те, що раки у цей період є дуже вразливими, оскільки під час линяння скидають не лише панцир, а й хітинову оболонку очей, зябер, накладено заборону на їхній вилов.

Лов раків у заборонений період є порушенням законодавства, в результаті якого наступає адміністративна відповідальність за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Дана стаття передбачає накладання штрафу у розмірі до 680 грн. Крім того, порушнику доведеться сплатити збитки у розмірі 25,5 грн за кожного незаконно виловленого рака.

Сумський рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства. Якщо ви помітили порушення — прохання терміново повідомляти за номером телефонної «гарячої лінії»: (0542) 77-90-13 або (096) 838-25-70.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: