На Сумщині не використали більше 120 млн грн освітньої субвенції

Освіта, Фінанси | 11:15, 3.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

За інформацією Державної казначейської служби України, станом на 1 січня на рахунках місцевих бюджетів Сумщини утворилось 121 млн грн невикористаних залишків освітньої субвенції.

Ця субвенція з державного бюджету спрямовується місцевим на заробітну плату педагогів.

«Залишки утворились у 34 бюджетах територіальних громад  ‒ 51,5 млн гривень. Водночас у 3 громадах залишки коштів освітньої субвенції відсутні. На рахунках районних бюджетів ліквідованих районів області накопичилося 18,3 млн грн, й відповідно до Закону №1009 ці кошти спрямовуються до територіальних громад, на територіях яких розташовані відповідні заклади, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції», – зазначає радник з питань місцевих фінансів та управління Сумського регіонального офісу Програми U-LEAD Ірина Алєєва.

За її словами, відповідно до Бюджетного кодексу, ці залишки коштів освітньої субвенції можуть бути використані впродовж 2021 року з урахуванням цільового призначення субвенції, тобто на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників.

Також кошти можуть бути використані на оновлення матеріально-технічної бази закладів освіти. Крім цього, відповідно до рішень Кабінету Міністрів України дозволено використовувати ці гроші на закупівлю товарів, робіт і послуг, необхідних для забезпечення безпечного навчального процесу у школах: закупівлю засобів індивідуального захисту (захисні маски, одноразові рукавички, захисні щитки), дезінфекційних засобів, пірометрів (інфрачервоних термометрів) та послуг із дезінфекції приміщень.

У бюджеті Конотопської  громади залишок освітньої субвенції складає 461 тис 599 грн.

Джерело: sorada.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: