На Сумщині газову кризу планують пережити без проблем з опаленням та газопостачанням

 Поділитися

Поділитися в

Про це повідомив керівник апарату облдержадміністрації Дмитро Живицький, коментуючи представникам засобів масової інформації ситуацію із зниженням тиску в газотранспортній системі України, її вплив на життєдіяльність на Сумщині, зазначивши, що на найближчі п’ять днів в області вводяться заходи щодо економії газоспоживання

«У зв’язку з прийнятим рішенням кризового штабу при Міненерговугіллі щодо економії газу на всеукраїнському рівні ми провели засідання обласної комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, – зазначив Дмитро Живицький. – Комісія вирішила, що на Сумщині на найближчі п’ять днів уводяться екстрені заходи щодо економії газоспоживання. Але вони не позначаться на санітарних нормах у будівлях і житлових будинках».

За його словами, обласна комісія з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій рекомендувала ТЕЦ та промисловим підприємствам знизити споживання газу на 10%.

«Сумська ТЕЦ уже сьогодні перейшла на вугілля. На резервне паливо переходить і Охтирська ТЕЦ. У Шосткинській ТЕЦ знижує газоспоживання сама теплогенеруюча організація, – говорив Дмитро Живицький. – Перед нами стоїть завдання – зекономити 10% газу і зниження температури опалення на 2-3 градуси допоможе це зробити. Але всі ці заходи не повинні спричинити погіршення санітарних норм у будівлях і житлових будинках».

Також обласна комісія рекомендувала знизити споживання газу крупним та середнім промисловим підприємствам та здійснити перехід промислових підприємств, в яких є така можливість, на інші джерела енергії (вугілля мазут, дрова, пілети тощо), звичайно без зниження об’ємів та якості продукції, яку вони випускають.

«Наразі ситуація на Сумщині контрольована. Проблем із газопостачанням та опаленням виникнути не повинно, – наголосив керівник апарату облдержадміністрації. – Якщо на місцях будуть якісь зловживання, ми просимо повідомляти про це облдержадміністрацію, обласне управління житлово-комунального господарства, енергозбереження та паливно-енергетичного комплексу».

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: