На Сумщині до військкоматів добровільно йдуть резервісти

Армія | 16:34, 10.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

З 3 грудня в Україні розпочався цикл масштабних зборових заходів, до яких поетапно залучаються резервісти та військовозобов’язані, переважно з бойовим досвідом.

З початку оголошення призову на навчальні збори, у військових комісаріатах спостерігається позитивна тенденція виконання планових показників за рахунок резервістів-добровольців, які самостійно прибувають до військкоматів та військових частин. Про це під час брифінгу повідомив начальник відділу впровадження служби в резерві мобілізаційного управління Головного управління персоналу Генерального штабу Збройних Сил України полковник Михайло Щербіна.

Підготовка резервістів та військовозобов’язаних протягом грудня буде проводитися як у складі бригад – терміном до 15 діб, так і у складі навчальних центрів  – терміном до 20 діб, – зазначив офіцер.

За словами полковника Михайла Щербіни, збори в складі бригад дозволять провести заходи бойової підготовки військових частин разом з резервістами та забезпечити, в разі загострення обстановки, готовність бригад до виконання завдань за призначенням у найкоротші терміни без проведення додаткових заходів злагодження.

Збори в складі навчальних центрів дозволять здійснити допідготовку резервістів оперативного резерву першої черги кваліфікованих (гостродефіцитних) спеціальностей (фахівці екіпажів бойових машин, снайпери, артилеристи, танкісти тощо), які необхідні для доукомплектування бойових військових частин.

Крім того, в областях, де запроваджено режим воєнного стану, передбачається проведення зборів з резервістами та військовозобов’язаними територіальної оборони, терміном до 10 діб. Під час зборів буде проведено бойове злагодження бригад та батальйонів територіальної оборони, відповідні навчання з метою підготовки до захисту своїх областей, а також чисельні заходи у рамках проведення «Єдиних стрілецьких днів», – зазначив офіцер.

Загалом, протягом трьох останніх років підготовку на зборах у складі бойових військових частин та органів військового управління вже пройшли понад 40 тисяч резервістів оперативного резерву першої черги.

 Оголошення мобілізації передбачається лише за умов відкритої агресії проти України, – наголосив Михайло Щербіна.

Джерело офіційний сайт Cумської ОДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: