На шляху до Європи: перспективи для конотопців після введення безвізу

noRSS, Суспільство | 15:15, 18.05.2017
 Поділитися

Поділитися в

Ні для кого не є таємницею, що основна кількість турів, які раніше продавалися в Україні, були до Туреччини та Єгипту – віз не потрібно, вартість турів – більшості громадян по кишені. З відміною візового режиму, швидше за все турпотік спрямується саме до країн Євросоюзу: Іспанії, Болгарії, Греції тощо. У зв’язку з тим, що Туреччина як курорт подорожчала у зв’язку зі збільшенням до цієї країни потоку туристів з Росії, то ціни європейських країн після введення безвізу для українців будуть тепер приблизно на одному рівні з Туреччиною.

Про перспективи та можливості для конотопців після скасування візового режиму, «Голосу Конотопа» розповів менеджер міської турагенції TUI, яка знаходиться по вулиці Братів Лузанів, Олександр Щербина.

– Що стало доступним для конотопців після скасування віз?

Перш за все безвіз дає можливість швидко і безперешкодно відвідувати своїх родичів, які мешкають чи працюють за кордоном.

Найбільші перспективи відкриваються для туристів  та представників бізнесу. Приміром, якщо раніше для того, аби злітати до якоїсь країни на виставку, бізнесмену потрібно було пройти ряд процедур, пов’язаних із підтвердженням свого виду діяльності, здачею біометричних відбитків пальців тощо, що займало багато часу, якого зазвичай у таких людей немає, то зараз, маючи на руках закордонний біометричний паспорт, можна прийняти рішення про виліт до обраної країни і цього ж дня вирушити в дорогу. Це дуже зручно.

Для туристів відкриті кордони – це теж величезний плюс. По-перше, вартість мандрівок до європейських країн здешевшала за рахунок скасування оплати за оформлення візи. По-друге, тепер ми маємо можливість, подорожуючи, більш предметно вивчати культуру, історію, побут, кухню та ментальність Європи.

– Які документи знадобляться для виїзду за кордон?

– При в’їзді до країн Європи, перш за все, потрібно мати закордонний біометричний паспорт. Особливістю біометричного паспорта є те, що в його обкладинку вшитий спеціальний чіп, в якому міститься фото власника, його особисті дані, відбитки пальців та цифровий підпис. Така особливість біометричного документа ускладнює його використання третіми особами. До того ж, в’їзд до шенгенської зони ( а це Італія, Іспанія, Португалія, Швеція – загалом 26 країн) без візи доступний тільки для власників закордонних біометричних паспортів.

Тим, у кого такого паспорта ще немає, турагенція радить подбати про його оформлення заздалегідь. Оскільки у зв’язку з відміною візового режиму, у паспортних столах уже є величезний попит на отримання закордонних документів і, відповідно, черги.

– Кордони відкриті. До яких країн порадите подорожувати конотопцям?

– TUI є європейським туроператором, а тому в його асортименті є чимало європейських напрямків. Якщо говорити більш предметно, то я би порадив придивитися до тієї ж Болгарії. Наразі це вигідна альтернатива українським курортам на морському узбережжі на кшталт Затоки. Звичайно, якщо не летіти туди літаком, бо тоді вартість путівки до Болгарії дорівнюватиме вартості таких курортів, як Греція чи Іспанія. Автобусна ж подорож до Болгарії буде прийнятною для багатьох поціновувачів морського відпочинку, але з умовами на порядок вищими від запропонованих на курортах українських. Для прикладу, мінімальна ціна відпочинку у цій країні за тиждень може скласти 3 500 грн з людини – сюди входить проїзд на автобусі в обидві сторони, проживання у приватному котеджі та екскурсія, без харчування. Відпочинок у цій же країні у тризірковому отелі на курорті «Золоті піски» за програмою «all inclusive» (проїзд автобусом, проживання, харчування, екскурсії тощо) коштує 5 000 грн.

– А що стосовно екзотичних курортів? Чи будуть вони доступними для конотопців?

– Безперечно. У TUI з’явилося чимало напрямків до екзотичних країн – туди, куди раніше полетіти було досить дорого, зараз стало суттєво дешевше. Приміром, тепер конотопці зможуть полетіти до Лісабону (Португалія). З іншого боку для нас тепер відкриється Італія, куди раніше літали хіба що заробітчани та бізнесмени. Тепер ця країна відкрита для наших туристів як курорт. Діапазон незвіданих українцями місць для відпочинку стрімко розширюється.

 – Що порадите тим, хто не любить відпочинок на морському узбережжі?

– Якщо не море, то раджу обирати пізнавальні тури, які допоможуть за одну поїздку ознайомитися з декількома країнами одночасно. Приміром, тижневий тур «Чехія- Франція – Німеччина, Польща» з автобусним переїздом коштує від 6 000 грн з людини. Загалом, список таких турів досить великий, тому краще дізнаватися про той, який цікавить саме вас, безпосередньо у туроператора.

 – Чи потрібно тури бронювати заздалегідь, а чи можна зібрати валізу і вилетіти за один день?– Бронювати, звичайно, потрібно. Адже об’єм перевезень туроператором формується завчасно. А тому, якщо ви вже знаєте, куди хочете полетіти чи поїхати, то бажано попередньо подбати про придбання туру. Для тих, хто ще не спланував свій відпочинок, але має таке бажання на майбутнє, а також тим, хто ще не встиг отримати закордонний паспорт, раджу заходити періодично до турагенції TUI, аби скористатися популярними горящими путівками, які будуть актуальними і на екзотичні напрямки в тому числі.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: