на Конотопщині зустрічалися фермери

 Поділитися

Поділитися в

У приміщенні Конотопської районної державної адміністрації відбулося спільне засідання представників районної влади та керівників фермерських господарств, у якому взяли участь і фахівці Конотопського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Сумської області.

Під час зустрічі присутні отримали фахові відповіді на питання, що стосувались пенсійного забезпечення членів фермерських господарств. Було наголошено на дотриманні чинного законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин з найманими працівниками.

Наголосили, що з 01.01.2018 року члени фермерського господарства виключені із переліку платників, які мають право на добровільну сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) та водночас визнані платниками ЄСВ, крім тих, які підлягають страхуванню на інших підставах (ст..4, ст..10 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. №2464-VI). У зв’язку з цим, члени фермерських господарств зобов’язані були стати з 01.01.2018 року на облік в податкових органах, як платники ЄСВ, та сплачувати ЄСВ за себе

Звернули увагу на той факт, що членами фермерського господарства – платниками ЄСВ є лише ті особи, які внесені до Статуту фермерського господарства. Обов’язок щодо постановки на облік та сплати ЄСВ, як члена фермерського господарства, не поширюється на: членів фермерських господарств, які є застрахованими особами, членів фермерського господарства, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст.26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058-IV, та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. У разі втрати членом фермерського господарства статусу застрахованої особи або статусу особи з інвалідністю, або припинення виплати соціальної допомоги, такий член фермерського господарства зобов’язаний стати на облік в органах доходів і зборів як платник ЄСВ.

ЄСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника, а за несвоєчасну сплату ЄСВ передбачено фінансову відповідальність, а саме: накладається штраф у розмірі 20% своєчасно несплачених сум; на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1% суми недоплати за кожний день прострочення платежу.

Без уваги не залишились актуальні теми сьогодення «монетизація» субсидій та перерахунки пенсій з 01 березня 2019 року. Присутнім фахівець повідомила, що виплата Пенсійним фондом України монетизованих субсидій пенсіонерам буде здійснюватися одночасно з пенсією, іншим одержувачам – кошти надійдуть шляхом грошового переказу в Ощадбанку. Перерахунок пенсій буде проведено автоматично відповідно до інфляції і зростання зарплат в країні.
Крім того, фахівець поінформувала присутніх про переваги та можливість дистанційного обслуговування громадян шляхом реєстрації на Веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: