На Конотопщині збільшилась кількість дітей, влаштованих до сімейних форм виховання

Суспільство | 14:29, 23.02.2021
 Поділитися

Поділитися в

На цьому під час апаратної наради наголосила начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Тетяна Точиленко, доповідаючи про влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування до сімейних форм виховання.
На сьогодні на обліку в Службі перебуває 73 дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. З них: 56 дітей виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників; 16 дітей виховуються у прийомних сім’ях та дитячих будинках сімейного типу; 1 дитини в обласному центрі соціально – психологічної реабілітації у м. Шостка.
До закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, представники зазначеної категорії направлялись виключно в разі наявності певних причин, що перешкоджають їх влаштуванню до сімейних форм виховання (фізичні, психічні вади або відсутність родичів).
Опіка (піклування) встановлюється у визначений чинним законодавством термін з моменту надходження заяви з відповідним пакетом документів. При встановлені опіки перевага надається особам, які перебувають у сімейних, родинних відносинах з підопічним. Обов’язковим є проведення роз’яснювальної роботи з майбутніми опікунами щодо їх прав та обов’язків, – підкреслила Тетяна Точиленко.
За виконанням опікунами (піклувальниками) своїх обов’язків здійснюється постійний контроль, а саме: сім`ї відвідуються за місцем проживання, здійснюється контроль за навчанням підопічних, станом їхнього здоров’я та вживаються заходи щодо захисту житлових та майнових прав неповнолітніх.
Проводиться відповідна робота щодо отримання опікунами всіх виплат, на які мають право діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які виховуються в їх сім’ях.
Всі діти – сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також їхні опікуни та піклувальники пройшли безкоштовний медичний огляд в центральній районній лікарні.
Дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування виготовлено єдині квитки.
Службою у справах дітей постійно проводиться з опікунами, піклувальниками, прийомними батьками та батьками-вихователями роз’яснювальна робота щодо їх прав та свобод.
В районі функціонує 5 прийомних сімейні та 2 дитячі будинки сімейного типу, де виховується 14 дітей. Умови проживання та виховання задовільні, діти забезпечені всім необхідним, за їх умовами проживання, навчання та виховання встановлений постійний контроль.
Фінансове забезпечення прийомних батьків, батьків – вихователів здійснюються в повному обсязі. У грудні 2020 року проведено узагальнення умов проживання дітей під опікою/піклуванням, у прийомних сім’ях, дитячих будинках сімейного типу на території району.
Протягом 2021 року статус дитини – сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування надано 3-м дітям – їх влаштовано під опіку піклування громадян.
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008р. №905 «Про затвердження Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей»: на місцевому обліку дітей, які можуть бути усиновлені перебуває 16 дітей; на обліку кандидатів в усиновлювачі перебуває 1 подружня пара, на території району проживає 12 усиновлених дітей.
Потрібно постійно тримати на контролі відповідну ситуацію, щоб ми розуміли, що дітям у повному розумінні комфортно у родинах, а також проводити подальшу роботу у даному напрямку, – відзначив наприкінці голова райдержадміністрації Олександр Бескоровайний та висловив вдячність фахівцям за якісну й необхідну роботу служби у справах дітей.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: