На Конотопщині зберегли мережу медичних закладів і придбали сучасне обладнання

 Поділитися

Поділитися в

З 28 січня, з метою роз’яснення та обговорення основних питань проведення медичної реформи, розпочалися зустрічі керівників району та головного лікаря КНП«ЦПМСД» з жителями населених пунктів Конотопського району.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Голова РДА Микола ГОРБЕНКО, голова районної ради Анатолій БОЯРЧУК, головний лікар КНП «ЦПМСД» Конотопської районної ради Анатолій МАНЯК вже поспілкувалися з жителями сіл Малий Самбір, Соснівка, Шаповалівка, Дептівка, Великий Самбір, Шевченкове.

Одним із головних було питання підписання декларацій про вибір лікаря в електронній системі охорони здоров’я. Це, в першу чергу, важливо для сільських жителів, адже лікар після підписання декларації бере на себе відповідальність за здоров’я пацієнта і безпосередньо вирішує не тільки основні аспекти його лікування, а й виписує направлення на огляд до лікарів вузького профілю, лікарняні, пільгові рецепти.

З липня 2019 почне діяти программа «Безкоштовна діагностика», в яку ввійдуть понад 50 медичних послуг — аналізів, інструментальних досліджень (рентгени, УЗД та інші) і послуг вузькопрофільних спеціалістів. Ці медичні послуги на 100% оплатить Національна служба здоров’я. Послуги можна буде безоплатно отримати тільки за направленням сімейного лікаря, терапевта, педіатра. Пацієнт може сам обрати медзаклад, у якому отримуватиме медичні послуги за даною програмою.

Враховуючи те, що у 2019 році для закладів первинної медичної допомоги вже не передбачена державна медична субвенція, тож єдиним варіантом отримання державних коштів є укладання договорів з НСЗУ. Медхзаклади первинної допомоги району вже співпрацюють з Національною службою здоров‘я України, та ще у 2018 році перейшли на нову модель фінансування.

Малоприємним моментом медичної реформи є те, що багато ФАПів і ФП в районі могли б бути закриті. Але районна влада спільно з сільськими радами зробили все можливе, щоб цього не сталось та зберегли всю мережу медичних закладів. Крім того, за ініціативи керівництва району планується придбання пересувного фельдшерсько-акушерського пункту з сучасним обладнанням, що буде обслуговувати жителів сіл, де відсутні медичні заклади.

«Ми опікуємося тим, щоб сільське населення отримувало якісні медичні послуги», – зазначили в ході зустрічі керівники Конотопського району. Свідченням цього є не тільки проведення ремонтів медичних закладів району, але й придбання сучасного обладнання як для районного КНП «ЦПМСД», так і для КНП Конотопської міської ради «Конотопська центральна районна лікарня імені академіка Михайла Давидова». В планах – забезпечення амбулаторій та фельдшерсько-акушерських пунктів району сучасними медичними приладами, щоб на первинному рівні хворому було встановлено точний діагноз. Це і сучасні аналізатори крові, сечі, і електрокардіографи, УЗД-обладнання, лабораторна екстра діагностика.

Цікавились жителі населених пунктів і отриманням направлень до спеціалістів вторинної ланки. Людям було роз’яснено, що такі направлення вони можуть отримати як у свого сімейного лікаря, так і безпосередньо в ЦРЛ на 2 поверсі в 23 кабінеті в сімейного лікаря.

Актуальним було питання щодо видачі листів непрацездатності. Лікарняний має право відкрити не тільки сімейний лікар, а й фельдшер, це особливо актуально для жителів невеликих населених пунктів, але через 3 дні він обов’язково повинен проконсультуватись з сімейним лікарем, який або скорегує лікування і продовже лікарняний лист, або закриє його.

Перебуває в стадії реформування й мережа надання екстреної медичної допомоги. Створено єдину диспетчерську службу, центр якої знаходиться в м.Суми, і звідти диспетчер направляє до хворого найближчу машину швидкої, але тільки на ті виклики, що становлять загрозу життю людини. Це – втрата свідомості, гостра серцева біль, гіпертонічний криз, гостре порушення дихання, висока температура, електричні ураження, ДТП, кровотеча, гостре порушення мозкового кровообігу тощо. В інших випадках потрібно звертатись до свого сімейного лікаря.

Як і раніше, всі послуги первинної ланки медицини для населення є безкоштовними.

Також жителів у ході зустрічі цікавили питання налагодження механізму видачі ліків чорнобильцям за пільговими рецептами. Пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, астмою та діабетом II типу вже сьогодні можуть отримати медпрепарати за програмою «Доступні ліки». Жителі Дептівки та Шевченкового підняли питання про функціонування аптечних закладів на території їх населених пунктів.

«Усі ми знаємо, наскільки важливою є система охорони здоров’я для розвитку країни. Нині в медичній галузі є багато актуальних питань, які потребують вирішеня. На рівні району таки зустрічі влади з населенням сприяють своєчасному виявленню проблемних аспектів в медичній сфері та пошуку спільних рішень, які дозволять відчутно поліпшити якість надання медичних послуг жителям району», — наголосив голова райдержадміністрації Микола ГОРБЕНКО.

Довідоково. Зустрічі представників районної влади, медичної галузі з жителями Конотопського району, зокрема і Дубов’язівської ОТГ будуть продовжуватись протягом лютого поточного року за узгодженим графіком. На черзі села: Грузьке, Землянка, В’язове, Пекарі, Юрівка, Михайло-Ганнівка, Кошари.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: