На Конотопщині відзначили свято меду + ФОТО

Дозвілля, Свято | 13:31, 12.08.2019
 Поділитися

Поділитися в

Медове та музичне дійство розгорнулося на зеленій галявині поруч з адмінбудівлею.

По перебіг дійства пишуть на Facebook-сторінці Конотопської РДА.

З 10 години ранку бажаючих посмакувати медового продукту було достатньо. До яток з медом та різною продукцією бджільництва вишукувалися черги. Пасічники Конотопщини та ДП «Конотопське лісове господарство», як справжні майстри своєї справи, презентували найрізноманітніші види меду: з запашної акації та липи, соняшнику, різнотрав’я з фацелією та, навіть, «екзотичний» шоколадний, медові соти, медовуху. У дефіциті був гречаний мед, адже цього року в районі, як і по всій Україні, посіви гречки були незначними.

Під час свята меду було чим розважитися як дорослим, так і малечі. Для відвідувачів підготували фотозони, проводились різноманітні конкурси.

Святкового настрою додавали виступи аматорських колективів Конотопського району та майстер-класи місцевих майстрів з лозоплетіння, ковальства. Куточок ароматного затишку з цікавим інтер’єром та смачною кавою було створено мобільною кав’ярнею.

Тематичну демонстраційну зону облаштували і представники навчального відділення ДНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» (с. Хоружівка). Спостережний прозорий вулик, нуклеуси, «штучна» бджола, інвентар та одяг бджоляра — все це все неабияк приваблювало гостей свята, а особливо дітей. Саме в цьому відділенні створено регіональну платформу бджільництва, готують фахівців за професією «Бджоляр» та діє «Інформаційно-консультаційний центр бджільництва». Як зазначив завідувач навчального відділення Віталій КІЯШКО, всі бджолярі області мають змогу отримати кваліфіковану допомогу з питань розвитку бджільництва.

Покупці солодкого та корисного продукту мали змогу відчути смак та віддати свій голос за вид меду, що найбільш сподобався. Серед 8 учасників, які взяли участь у конкурсі «Найсмачніший мед Конотопщини – 2019», перемогу здобув пасічник Олег ОКУНЬ зі своїм продуктом «Шоколадниий мед».

Зараз займатись бджільництвом та утримувати пасіку – не дешева та важка праця. Медоносних рослин на полях майже не має, тому приходиться докладати зусилля, щоб знайти медоносну базу та отримати якісний продукт. Під час ярмарку «Мед та до меду» було продано більше 700 кг меду.

Незаперечний факт — мед, продукти бджільництва, помножені на хороший настрій, посмішки, українську пісню — продовжують життя.

Це чудове свято припало до душі як бджолярам, так і відвідувачам, а отже в майбутньому воно стане традиційним.

Джерело

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: