На Конотопщині відзначили День ромів + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 8 квітня світове суспільство відзначало Міжнародний день ромів.

Метою свята є самоідентифікація ромської етнічної групи як єдиного народу, привернення уваги до самобутньої культури та історії етносу рома та 80 ромських субетносів, подолання дискримінації, утисків та відчуження ромів.

У Конотопському районі проводиться відповідна робота, спрямована на зближення громадян ромської та неромської національностей, подолання упередженого ставлення і стереотипів до представників ромського народу.

Про це повідомляє Конотопська РДА.

Зокрема, у районному будинку культури створено клуб за інтересами «Бахтале збирає друзів», який очолює Єгор ДЕМЕНТОВ – представник Громадської організації «Ромське національне обʼєднання» (м. Суми) в Конотопському районі.

Працівниками районної бібліотеки організовуються он-лайн перегляди «Роми: історія і традиції», тематичні виставки «Образ ромів в літературі». Крім того, 10 представників ромської національності є активними Інтернет-користувачами вищезазначеного закладу.

Міжнародний день ромів – свято відносно молоде, проте воно має свої традиції. Так, у цей день в 60 країнах світу роми запалюють мільйони свічок, як символ єдності свого народу і тисячі яскравих вінків опускають на воду, щоб вони спливали бурхливими водами рік, нагадуючи тим, хто їх бачить з берегів, про нелегку долю народу, вічного пілігрима і романтика, народу без історичної батьківщини, але з глибокою шаною своїх традицій.

Довідково: З метою захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини Указом Президента України від 8 квітня 2013 р. № 201/2013 схвалена Стратегія захисту та інтеграції в українське суспільство ромської національної меншини на період до 2020 року.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11 вересня 2013 р. № 701-р затверджений план заходів щодо реалізації цієї Стратегії.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: