На Конотопщині успішно функціонують 52 фермерські господарства

Влада, Суспільство | 14:58, 5.03.2019
 Поділитися

Поділитися в

Стан АПК Конотопщини обговорили під час апаратної наради у понеділок 4 березня.

За словами начальника відділу  агропромислового розвитку Валентини УГНІВЕНКО, у Конотопському районі функціонує 52 фермерських господарства, що обробляють 5,9 тис га ріллі (8% від загальної площі ріллі). В них зайнято більше 100 чоловік.

Фермерські господарства району займаються землеробством та різняться за розмірами площ, що знаходиться в обробітку: від 4-15 га до 1,5 тис. га, з них 11 – мають більше 100 га ріллі.

Малі фермери, а це 79%, фінансово не спроможні купувати нову високопродуктивну техніку, яка б дозволяла застосовувати прогресивні технології вирощування сільськогосподарських культур, тому по виходу продукції з одного гектара вони поступаються великим агропідприємствам.

Господарники з 400 га і більше – працюють на новій сучасній техніці і не відстають по урожайності від великих агроконкурентів. У середньому за 2018 рік в фермерських господарствах  урожайність склала: озимої пшениці  – 40ц/га, жита  – 25 ц/га, ярого ячменю  – 35 ц/га, кукурудзи  – 72 ц/га, соняшнику – 18 ц/га, сої – 17 ц/га.

Фермери, для утримання конкурентоспроможності, орієнтуються переважно на вирощування економічно вигідних культур. Зокрема, в структурі посівів кукурудза та соя займають по 24 %,  соняшник – 19%, озима пшениця  – 16%.  У 2018 році зібрано 3,6 тис. т пшениці озимої, 10 тис. т кукурудзи, 1,5 тис. т соняшнику, 2,3 тис. т сої.

З метою організаційної та інформаційної підтримки фермерства  в районі райдержадміністрацією проводяться наради, семінари-навчання із залученням фахівців різних державних  установ та фондів.

Фермерські господарства працюють у Конотопському районі з 1991 року. Мають своє громадське об’єднання – асоціацію фермерів. Беруть участь у роботі  асоціації фермерів області. Співпрацюють з Сумським регіональним відділенням фонду підтримки фермерів,  – підсумувала Валентина УГНІВЕНКО.

Джерело сайт Конотопської РДА

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: