На Конотопщині учасники АТО отримали допомогу та пройшли лікування

АТО, Суспільство | 11:23, 28.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Про це, як повідомляє Конотопська РДА, говорили на засіданні координаційної ради з надання допомоги учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей у Конотопському районі.

Присутні на засіданні проаналізували результативність роботи за різними напрямками надання допомоги учасникам АТО (ООС) та їх сім’ями за поточний період та затвердили план заходів на 2019 рік. У Конотопському районі наразі проживає 222 особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції (з них: 220 – учасники бойових дій, 2 інваліди війни). Окрім того, 4 особам, встановлено право на пільги, як члену сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни.

За словами начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина ЗАЇКИ,  значна увага приділяється психологічній  реабілітації та  медичному обслуговуванню учасників АТО. Проте, у 2018 році з питання забезпечення путівками на санаторно-курортне лікування до управління звернувся лише 1 учасник антитерористичної операції, якого було забезпечено путівкою до санаторію «Любінь Великий».

Психологічної реабілітації згідно заяв потребувало 2 учасника АТО, для яких було придбано  путівки до санаторію «Світанок» у м. Моршин.

205 учасників АТО пройшли комплексний медичний огляд, 71 особа пролікована стаціонарно. Всі вони забезпечені безкоштовними ліками на суму майже 20 тис. грн., зубопротезну допомогу отримали особи на суму 9908 грн.

За напрямом «Заходи з соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції», протягом січня – листопада 2018 року укладено два договори  на навчання 5 осіб за професією «водій автотранспортного засобу категорії “D”-2 особи , «СЕ» – 1 особа та перепідготовка з категорії  «С» на «В» – 2 особи.  Сума укладених договорів складає 21,3 тис.грн..

Як повідомив директор міськрайонного центру зайнятості Генадій ТОЛКАЧОВ, послугами центру у 2018 році скористалось 36 учасників АТО, працевлаштовані 17 осіб, 5 учасників АТО пройшли підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Охорона праці та дотримання безпечного ведення робіт в сільському господарстві», та також були працевлаштовані на підприємства.

Не залишаються осторонь і органи місцевого самоврядування. Селищною та сільськими радами району, крім Пекарівської та Попівської сільських рад, відповідно до місцевих програм у 2018 році надана матеріальна допомога 146 учасникам АТО, загальний розмір допомоги –  184,0 тис.грн.

За інформацією відділу освіти райдержадміністрації в районі навчається 27 дітей учасників АТО, з них 7   – у ЗДО та 20  – у НВК. Протягом цього року сім’ї учасників АТО, діти яких навчаються в старших класах, отримали матеріальну допомогу з селищного та сільських бюджетів для організації безкоштовного харчування.

З метою надання допомоги на належному рівні районною владою здійснюється постійний моніторинг потреб  і проблем, з якими зіткаються сім’ї демобілізованих учасників АТО. За словами директора районного ЦСССДМ Ірини КУЧУК, протягом 2018 року соціальними фахівцями Центру було охоплено 98 осіб, здійснено 22 акти оцінки потреб дитини та сім’ї.

За результатами проведення наради надані відповідні доручення та рекомендації.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: