На Конотопщині право на пільги від держави мають 226 осіб, учасників АТО (ООС)

Суспільство | 16:07, 3.02.2020
 Поділитися

Поділитися в

На цьому зауважила начальник управління соціального захисту населення Конотопського району Ірина ЗАЇКА, доповідаючи на апаратній нараді про соціальний захист осіб даної категорії та членів їх сімей у 2019 році.

Про це повідомляють на сайті Конотопської РДА.

Окрім того, 4 особам, встановлено право на пільги, як члену сім’ї загиблого ветерана війни.

Посадовець зазначила, що у минулому році, відповідно до чинного законодавства 178 учасникам АТО (ООС) виплачено разову грошову допомогу до 5 травня (232,0 тис. грн.), забезпечено право на безоплатне санаторно-курортне лікування (1 особі придбано путівку до санаторія «Орізонт» вартістю 8730 грн.).

Районному управлінню соціального захисту населення з державного бюджету в 2019 році були виділені кошти (23249 грн.) на проходження психологічної реабілітації, яку отримали 3 учасника АТО.

На професійну адаптацію учасників АТО (ООС) з державного бюджету управлінням було отримано майже 40,0 тис.грн. Відповідно проведено навчання 5 осіб за професією «водій автотранспортного засобу категорії «В» та 1особи – на категорію «СЕ.

У минулому році за рахунок місцевих бюджетів разова грошова допомога була виплачена 153 учасникам АТО (ООС) на суму 256,5 тис.грн. Окрім того, 24 жителів Конотопського району, які виявили бажання проходити службу за контрактом, отримали разову грошову допомогу з бюджетів селищної та сільських рад в сумі 160,0 тис.грн.

Надано разову грошову допомогу 3 сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО на суму 30,0 тис.грн., із розрахунку 10,0 тис.грн. на сім’ю та 2 пораненим учасникам АТО на суму 20,0 тис.грн., із розрахунку 10,0 тис.грн. на одну особу. Також за рахунок коштів районного бюджету надано матеріальну допомогу 3 учасникам та 2 сім’ям учасників АТО (ООС) (13,0 тис.грн.).

Протягом минулого року було працевлаштовано 11 демобілізованих військових, 3 – направлені на курси цільового призначення за навчальною програмою «Технології підготовки посівних площ для вирощування зернових та технологічних культур».

Для вирішення проблемних питань учасників АТО (ООС) при управлінні соціального захисту населення працює Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей у Конотопському районі. З метою визначення проблемних питань і потреб демобілізованих військових протягом 2019 року спеціалістами управління соціального захисту населення разом із фахівцями із соціальної роботи РЦСССДМ відвідано та обстежено умови проживання 68 сімей учасників АТО, які є жителями Юрівської, Пекарівської, Карабутівської, Шаповалівської, Кузьківської, Великосамбірської, Соснівської, Духанівської та Попівської сільських рад.

В основному, питання, з якими звертались під час відвідань стосувались призначення пільг та їх монетизації, а також забезпечення земельними ділянками. Відповідно до проведеного моніторингу, станом на 01.02.2020 право власності на земельні ділянки вже отримали 176 учасників АТО та 1 сім’я загиблого учасника АТО.

Забезпечено дровами 49 осіб (198,5 тис.грн.), 50 особам здійснена компенсаційна виплата (160,0 тис.грн.).

Відшкодовано перевізникам 320,3 тис.грн. за пільговий проїзд осіб з інвалідністю внаслідок війни, учасників бойових дій та добровольців з числа учасників АТО (ООС), членів сімей загиблих (померлих) військових.

Відповідно до районної програми на автобусних маршрутах загального користування у приміському сполученні в Конотопському районі забезпечено перевезення учасників АТО (ООС) та добровольців з їх числа без обмеження кількості пільгових місць на маршруті.

Хочу зазначити, що управлінням у 2019 році у повному обсязі використані кошти, що були виділенні за програмами соціального захисту учасників АТО (ООС), – підсумувала свій виступ очільниця управління соцзахисту населення Конотопської РДА Ірина ЗАЇКА.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: