На Конотопщині піклуються про людей незахищених соціальних категорій

Суспільство | 15:28, 30.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

На апаратній нараді в райдержадміністрації розглянули питання діяльності територіального центру соціального обслуговування та надання соціальних послуг Конотопського району за І півріччя 2019 року.

За словами директора установи Віктора СУЯТІНОВА, в населених пунктах Конотопського району, в складі територіального центру, працює п`ять відділень: 1-соціальної допомоги вдома, 3-денного перебування, 1- організації надання адресної натуральної та грошової допомоги. Працівниками терцентру (126,5 шт.од., з яких 115 працюють в селах) за 6 місяців поточного року надано близько 21 тис. соціальних послуг 3396 сільським жителям.

У відділенні соціальної допомоги вдома селянам похилого віку, інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування, і не мають рідних, послуги установи надаються безоплатно, за наявності рідних – здійснюється за плату відповідно до тарифів на платні послуги. Тут задіяний 61 соціальний робітник, обслуговується 419 одиноких непрацездатних громадян, в тому числі 3 особи на платній основі. Соціальні робітники для цих осіб закуповують продукти і ліки, здійснюють доставку води, прибирання житла, приготування їжі, прання білизни та інше.

Відділення денного перебування, в яких працює 11 осіб та обслуговується 1194 особи, розташовані в селах Попівка, Соснівка, Дептівка. В них надаються соціальної адаптації: соціально-побутові, інформаційні та послуги оздоровчого масажу, працює «Університет третього віку», де навчаються народознавству, художній вишивці правознавству та декоративно – прикладному мистецтву 105 осіб.

На базі відділень створені мультидисциплінарні команди, у складі соціального працівника, медичної сестри, перукаря, робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків, які надають послуги людям похилого віку на дому. За 1 півріччя 2019 року виділеннями надано 20181 соціальних послуг.

Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги має в вісім філій в селах району: Попівка, Соснівка, Дептівка, Великий Самбір, Кошари, Салтикове, В`язове, Красне. В них задіяно 34 працівника, які на платній та безоплатній основі надають послуги перукаря, прання білизни (найбільш запитувана послуга), санітарно –гігієнічні (душ), робітника з комплексного обслуговування та ремонту будинків, а також зібранням та розподілом натуральної та грошової допомоги серед підопічних, які знаходяться на обслуговуванні в територіальному центру. З початку року відділенням надано 10221 соціальна послуга, в тому числі – 2525 платна.

Джерело knt.sm.gov.ua

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: