На Конотопщині під час полювання застрелили мисливця

Кримінал | 17:00, 7.01.2019
 Поділитися

Поділитися в

Подія вчора, 6 січня близько девʼятої ранку. Під час полювання 37-річний житель одного з сіл Конотопського району отримав смертельне вогнепальне поранення в груди та живіт, і в результаті помер дорогою до лікарні.

Як попередньо встановили викликані правоохоронці, чоловік під час полювання самочинно перейшов на іншу позицію, не попередивши про це нікого з інших мисливців, внаслідок чого й потрапив під вистріл свого приятеля.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Сумщини.

На місце події негайно виїхали і працюють слідчо-оперативна група поліції, дільничний офіцер та старший інспектор з контролю за обігом зброї у сфері дозвільної системи. Попередньо встановлено, що обоє учасника події мали необхідні дозволи на володіння, зберігання та використання мисливської зброї, термін її реєстрації не порушені.

Наразі за фактом скоєного відкрите кримінальне провадження за ознаками ч.1 ст. 119 КК України (вбивство через необережність), в рамках якого остаточно зʼясовуються причини та обставини події.

Працівники поліції знову закликають громадян бути уважними під час полювання, та нагадують правила безпеки під час колективного полювання:

• На колективному полюванні від кожного учасника потрібні найсуворіша дисципліна, точне знання і дотримання правил безпеки, і беззастережне виконання розпоряджень і вказівок керівника полювання.

• Під час колективного полювання повинна бути добра видимість. Забороняється полювання у сутінках, в тумані, при снігопаді.

• На колективному полюванні місце стрілка позначається особливим знаком – “номером”. Шляхом його нахилення вліво або вправо вказується напрямок пересування мисливців після закінчення загону по обумовленому сигналу керівника полювання.

• Категорично забороняється мисливцям самовільно мінятися номерами, змінювати місце стоянки або йти з номера, не дочекавшись сигналу закінчення загону. З метою зручності стрільби мисливцеві дозволяється переміститися з номера на кілька кроків вправо або вліво.

• Кожен мисливець, що стоїть на номері, повинен знати напрямок розміщення стрілецької лінії і місце знаходження своїх сусідів.

• Дозволений сектор стрільби утворює кут не більше 60-70 градусів по обидві сторони від перпендикуляра, проведеного до стрілецької лінії.

• Мисливцям дозволяється стріляти тільки по добре видимій дичині, яку не закривають гілки дерев і чагарника, трава та ін.

• Дробом, картеччю і кулями з гладкоствольної мисливської зброї дозволяється стріляти на відстань до 50 м.

• На колективному полюванні заряджати зброю дозволяється тільки на вказаному номері. Перед зарядкою слід переконатися, чи не потрапив в стволи сніг, пісок та ін.

• Зброю слід розрядити перед відходом з номера. При переходах зброю слід нести на плечі, на ремені, стволами вгору або вниз.

• Якщо на колективному полюванні відбувається переїзд з одного місця на інше, перед посадкою в транспортний засіб слід ще раз переконатися, що зброя заряджена. Забороняється посадка в транспортний засіб зі зброєю в руках – спочатку вона має бути передана до салону іншому мисливцю, потім заходить чи сідає в машину сам власник зброї.

• У розпорядженні керівника полювання повинні бути медикаменти та перев’язувальний матеріал для надання при необхідності першої допомоги.

• Якщо під час колективного полювання стався нещасний випадок, полювання слід припинити, потерпілому надати першу домедичну допомогу і організувати його негайну доставку до найближчої лікувальної установи.

Працівники поліції підкреслюють: цілком можливо, що трагедії не сталося б, якби всі учасники полювання твердо знали і беззастережно дотримувались цих правил.

Памʼятайте: полювання не прощає легковажності, і краще повернутися додому без дичини, але живому та здоровому. Тож будьте уважними та обережними, і тоді полювання дійсно буде і задоволенням, і спортом.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: