На Конотопщині під час оздоровчої кампанії у дитячих закладах було виявлено чимало порушень

 Поділитися

Поділитися в

Протягом літньої оздоровчої кампанії 2018 року фахівцями ДУ «Сумський обласний лабораторний центр МОЗ України» було здійснено 969 лабораторно-інструментальних обстежень дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Зокрема, на відповідність вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» по санітарно-хімічних показниках було досліджено 877 проб. Найбільший відсоток невідповідних проб питної води по санітарно-хімічних показниках склав у закладах Краснопільського району – 54%, Сумського району – 24,2%, Конотопського району – 17,5% та Роменського району – 14,8% (в основному проби не відповідали санітарно-гігієнічним вимогам по органолептичним показникам – по присмаку, запаху, каламутності).

З метою моніторингу якості та безпечності харчування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку було відібрано 559 проб готової їжі на відповідність фактичної калорійності теоретичній. Заниження фактичної калорійності виявлено в 13 пробах або 2,3% (9 проб у закладах Сумського району, по 2 проби в закладах м. Суми та Конотопського району).

Для дослідження безпеки харчових продуктів за мікробіологічними показниками було досліджено 977 проб готової продукції. Найбільший показник проб, що не відповідали санітарним нормам склав у закладах Л.-Долинського району – 9,1%, Конотопського району – 2,9% та Роменського району – 2,3%.

Також було досліджено 463 проби ґрунту на яйця гельмінтів та патогенні кишкові найпростіші, в 20 (4,3%) пробах з яких були виявлені збудники паразитарних хвороб (4 проби в закладах Роменського району, по 3 проби в закладах Шосткинського та С.-Будського районів, по 2 проби в закладах Білопільського, Глухівського районів та м. Суми, по 1 пробі в закладах Тростянецького, Конотопського, Охтирського та Ямпільського районів).

По результатам лабораторно-інструментальних обстежень керівникам та власникам закладів оздоровлення та відпочинку були надані 202 відповідні рекомендації.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: