На Конотопщині перевіряли законність вирубки дерев у селі Таранське

Суспільство | 11:23, 12.08.2018
 Поділитися

Поділитися в

На Конотопщині фахівці Регіонального ландшафтного парку “Сеймський” разом із громадськими активістами перевірили законність проведення вирубки лісу у селі Таранське.

11 липня учасники акції оглянули лісосіку, визначили її площу і порахували кількість зрубаних дерев. Про це повідомляється на фейсбук-сторінці Сеймського РПЛ.

Результати спостережень під час екскурсії вирубкою у Таранському такі: Координати кутів лісосіки: 51,31719/33,12691; 51,31827/33,12772; 51,31808/33,12849 та 51,31696/33,12757. Фактично зрубано 0,8 га. Нарахували 148 пеньків сосни і 1 пеньок дуба! Звісно, що можуть бути пеньки і під штабелями, тому фактично зрубано більше. Лісосіка не завершена, бо не всі дерева, що відведені в рубку спиляні.

До громадської ініціативи долучився і представник інформаційного відділу “Правий сектор ” та блогер Генадій Тарасенко. Він одним із перших звернув увагу громадськості на події у Таранському лісі та висловив сумнів, що усі роботи із вирубки дерев тут проводяться згідно букви закону.  Він продемонстрував присутнім фотографію лісорубного квитка – одного із головних документів, на основі якого ця рубка відбувається. Наявність цього документу підтверджує, що лісосіка цілком законна. Але це ще не доводить, що немає порушень у її проведенні.

Фахівці Сеймського РПЛ зауважують: сама собі вирубка лісу – звична справа. Особливо, якщо йдеться про запобігання поширення верхівкового короїда, або про планову рубку головного користування. Ще є й інші рубки по догляду за насадженнями. Роблять відводи, на облік ставлять кожне дерево, яке піде в рубку, виписується на спеціальному бланку лісорубний квиток. А якщо це територія Сеймського РЛП, то узгоджується із департаментом екології ОДА.

Також у публікації зазначається, що виїзд на лісосіку мав на меті продемонструвати, як діяти жителям Конотопщини, які переймаються збереженням лісів та стали свідками ймовірних порушень у цій сфері.

Громадськість може контролювати рубки, але без документів (лісорубного квитка, планшетів лісонасаджень та відомості по відведенню дерев у рубку) достеменно перевірити нічого не вдасться. Потрібно об’єднуватися громадами, громадськістю і захищати свої інтереси в сільрадах, адже від якості деревини, яка зрубана, йдуть податки саме у сільраду. Тому сільські депутати можуть і повинні слідкувати за станом лісів.

“На заїзджих велосипедистах і дачниках природоохоронну політику особливо не побудуєш” –  такий висновок зробили для себе учасники лісозахисного заходу.

Підписуйтесь на нас у Telegram

comments powered by HyperComments