На Конотопщині обговорили проблеми пасічників

Аграрний сектор | 15:41, 4.12.2018
 Поділитися

Поділитися в

Нещодавно у малому залі райдержадміністрації відбулось спільне засідання членів Громадського об’єднання «Пасічники посеймів’я», яке очолює Іван РЕЗНІК, з представниками сільгосппідприємств, фермерів району за участі першого заступника голови РДА Андрія САХНА.
Як зазначив голова громадської організації, завдяки районній владі на Конотопщині приділяється значна увага бджолярам району у вирішенні їх важливих питань, що сприяє розвитку галузі. З розумінням ставляться та йдуть на зустріч пасічникам також і очільники сільгосппідприємств.
На сьогодні зареєстровано близько 1/3 від всіх пасік, що є в на Конотопщині: 64 пасіки в місті Конотоп і 52 – у районі. Це близько 5 тисяч бджолосімей, – повідомив очільник громадської організації. За його словами, за поточний рік співпраця між пасічниками і сільгоспвиробниками була налагоджена – втрат бджолосімей не зафіксовано. Хоча в інших районах Сумщини факти загибелі бджолосімей через непорозуміння з аграріями під час обробки сільгоспкультур отрутохімікатами мали місце.
Обидві сторони (пасічники та сільгоспвиробники) обговорили свої зобов’язання та умови співпраці. Зокрема, активну позицію зайняв директор ТОВ АФ «Козацька» Віктор СУПРУНОВ:
Ми запрошуємо всіх пасічників розміщувати свої пасіки на територіях, де підприємство орендує сільгоспугіддя. За це, з наступного року, маємо на меті здійснювати оплату не менше 50 гривень в розрахунку за одну бджолосім’ю, забезпечувати підвезення води до пасіки, збільшувати посіви культур-медоносі.
Аграрій запросив звертатися пасічників до товариства з березня місяця для укладання договорів, щоб з середини травня розпочати проведення запланованих спільних робіт.
Для цього пасічникам необхідно мати всі документи – паспорти реєстрації. Тому просимо донести цю інформацію до тих пасічників, які не змогли взяти участь у цьому заході. Плануємо робити це прозоро, гроші будемо перераховувати на банківські картки, – акцентував увагу Віктор СУПРУНОВ.
У ході зустрічі бджолярі району та міста мали змогу отримати відповіді на актуальні питання від фахівців Управління фітосанітарної безпеки головного управління Держспоживслужби в Сумській області.
Навіть після закінчення спільного засідання пасічники продовжили обговорення наболілих питань і ділились власними ноу-хау в досягненнях бджільництва.
Джерело офіційний сайт Конотопської РДА
comments powered by HyperComments