На Конотопщині на допомогу АТОвцям у цьому році передбачили 209 тис. грн.

Суспільство | 15:00, 22.02.2018
 Поділитися

Поділитися в

Відбулося спільне засідання координаційної ради з надання допомоги учасникам АТО та членам їх сімей та ради ветеранів та учасників АТО при Конотопській РДА.

Про це повідомляє прес-служба райгосадміністрації.

На території Конотопського району проживає 208 учасників АТО, з них 2 – особи з інвалідністю внаслідок війни та 3 сім’ї загиблих (померлих) учасників АТО.

Присутні обговорили всі основні аспекти проведеної у 2017 році роботи з забезпечення державних соціальних гарантій атовцям та їх сім’ям.

Як зазначила голова координаційної ради, заступник голови Конотопської райдержадміністрації Тетяна ШЕРУДИЛО, у цьому році започаткована співпраця з органами місцевого самоврядування щодо обміну досвідом між сільськими радами у здійсненні роботи з учасниками АТО та їх сім’ями.

Першою звітувала Вирівська сільська рада, на території якої проживає 14 атовців.

За підсумками минулого року селищною та сільськими радами за рахунок місцевих бюджетів надана матеріальна допомога зазначеній категорії осіб на суму 205,5 тис. грн., на 2018 рік передбачено на ці цілі 209 тис.грн.

Заступник директора міськрайонного центру зайнятості Алла ПИЛИПЕНКО повідомила, що у 2017 році було працевлаштовано 17 учасників АТО (жителів району), 3 пройшли підвищення кваліфікації за навчальною програмою «Охорона праці та дотримання безпечного ведення робіт в сільському господарстві», 1 пройшов перепідготовку за професією «Машиніст (кочегар) котельні».

На сьогоднішній день в Конотопському МРЦЗ перебувають на обліку 14 учасників АТО, які отримують допомогу по безробіттю.

«Потрібно відновити практику тісної співпраці центру зайнятості з районною владою, роботодавцями району та міста, щоб кожен учасник АТО, який має статус безробітного змінив його на «зайнятий» та був працевлаштований», – підкреслила Тетяна ШЕРУДИЛО.

Про підсумки роботи з учасниками АТО та їх сім’ями у минулому році доповіла начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Ірина ЗАЇКА.

Зокрема, вона зупинилась на питаннях санаторно-курортного лікування учасників АТО, професійної адаптації, забезпечення дровами учасників АТО відповідно до Обласної програми соціального захисту населення на 2017-2021 роки, довела до відому присутніх Порядок проведення психологічної реабілітації учасників АТО, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2017 № 1057.

«Під час відвідування учасників АТО за їх місцем проживання, спілкуючись з ними та їх рідними, розуміємо, що люди, яким доля приготувала випробування війною, потребують різної допомоги, але першочергово – психологічної. Ми готові й надалі сприяти в реалізації гарантованих державою прав учасників АТО та активно працювати в даному напрямку», -наголосила заступник голови райдержадміністрації.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: