На Конотопщині аграріям розповіли, хто з них отримає державну підтримку

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, 26 березня у Конотопській РДА відбулась зустріч  представників Сумської ОДА  з аграріями району.

Про це повідомляється на сайті райдержадміністрації.

Як зазначив заступник голови Сумської обласної державної адміністрації  Микола ПІДОПРИГОРА основна мета такої зустрічі-наради- вирішення двох завдань:  обговорити питання  реалізації у 2018 році програм підтримки АПК в Сумській області  та визначитись  з потребою прийняття до них змін для більш ефективної допомоги розвитку бізнесу на селі.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА  Олександр МАСЛАК  поінформував присутніх керівників агропідприємств, фермерських господарств Конотопського району про  зміни до обласної Програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Сумської області на період до 2020 року, що планують розглянути на черговій сесії обласної ради. Зокрема, ці зміни стосуються фінансової підтримки сільськогосподарського виробництва.

Пріоритетними є наступні напрямки підтримки:  галузь ягідництва; органічне землеробство (відшкодування витрат, пов’язаних з отриманням сертифікату на виробництво такої продукції); розвиток молочного скотарства та підтримка лебединської породи ВРХ (виплата спеціальної дотації за збереження та утримання генофонду); розвиток вівчарства та свинарства з метою забезпечення самозайнятості та підприємництва на селі; підготовка фахівців, які будуть займатися розвитком сільських територій; відшкодування витрат на придбання установки індивідуального доїння (доїльного апарату), машин та обладнання для первинної обробки молока вітчизняного виробництва; здешевлення придбання обладнання для кооперативів, що займаються зберіганням та переробкою продукції; підтримка сільськогосподарської дорадчої діяльності.

Присутнім також було надане ґрунтовне роз’яснення про порядок надання коштів із державного бюджету у 2018 році для підтримки аграріїв.

Цьогорічні програми підтримки сконцентровані на найбільш пріоритетних напрямах АПК – тваринництві (4 млрд грн), фермерстві та кооперації (1 млрд грн), сільгосптехніці (945 млн грн), садівництві та виноградарстві (300 млн грн).

Серед особливостей – залучення банків для мінімізації участі чиновників у процесі виплат і забезпечення прозорості, прямі виплати громадянам (2500 грн за утримання теля до 1-річного віку), преференції для фермерів (компенсація 40% вартості техніки, 80% вартості українського насіння), акцент на підтримці кооперації (компенсація 70% вартості обладнання), збільшення компенсації за купівлю сільгосптехніки українського виробництва з 20% до 25% тощо.

Учасники наради змогли обмінятися досвідом, отримати кваліфіковані відповіді на свої запитання, висловити своє бачення та пропозиції. Значна увага приділялась питанню розвитку кооперації на селі, перспективам створення кооперативів, зокрема молочних та плодово-ягідних, у Конотопському районі.

Голова Конотопської РДА Микола ГОРБЕНКО, підсумовуючи результати наради зазначив, що використання коштів державного та обласного бюджету для підтримки бізнесу на селі надасть змогу прискорити  розвиток та зростання виробництва сільськогосподарської продукції, підвищить зайнятість та добробут  населення.

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: