На боротьбу зі смородом на Конотопщині пропонують залучити бактерії + ВІДЕО

Екологія, Місто | 10:12, 16.07.2019
 Поділитися

Поділитися в

Для знешкодження смороду, який розноситься з відстійників спиртзаводу села Попівка Конотопського району, пропонують використати бактерії.

Це – один із варіантів, який пропонує обласний департамент екології. Говорить заступниця директора департаменту екології Сумської облдержадміністрації Ірина Кашпур:

«Починаємо з виділення коштів, потім розробка проектної документації. Потім ця проектна документація, уже з новим законодавством має проходити оцінку впливу на довкілля. Це процес не одного дня і не одного року, а проблему ми маємо сьогодні і її треба вирішувати. Можливо, є технологія внесення мікроорганізмів, для того, щоб запахи ці зменшувати».

Ідею розглядатимуть 17 липня на нараді з екологічної безпеки. За яких умов така технологія можлива, розповів доцент кафедри прикладної екології сумського держуніверситету Сергій Шевченко:

«Запустити бактерії можна, звичайно, але для них треба створити умови відповідні, щоб вони максимально відпрацювали і ефективно відпрацювали. Для цього два фактори потрібні. Перший фактор – це аерація води. Тобто, кисень подавати, повітря, оскільки це аеробні бактерії і вони потребують для життєдіяльності кисень. І друге – це слідкувати ретельно за ph-середовищем, тобто, за кислотністю цих стоків».

Від 3 липня мешканці Конотопа почали скаржиться на сморід, який приносить вітром із села Попівка, що за вісім кілометрів від міста. Пов’язують це з відновленням роботи місцевого спиртзаводу. За роки простою у його відстійники зливалась каналізація.

Джерело:  UA: Суми 

Якщо Ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

comments powered by HyperComments

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: